Alexa

Adana'yı Kana Bulayacak Dehşet Plan Ortaya Çıkarıldı

Adana'da, bomba yüklü 7 araç ile eş zamanlı saldırı hazırlığında olduğu belirlenen 5 kişi, 21 kilo TNT, 1 kilo C4 ve 2 el bombası ile birlikte ele geçirildi.

Adana'yı Kana Bulayacak Dehşet Plan Ortaya Çıkarıldı
Adana Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan istihbarat çalışması ve takip sonucu Adana'yı kana bulayacak eş zamanlı bir saldırıya hazırlanan terör eylemininin önüne geçti. 

TEM ekipleri, polis merkezlerinin önünde gezen 2 kişiyi şüphe üzerine takibi alan Polis günlerce adım adım takip etti. şahısların Adana Havalimanı, polis merkezleri ve Ceyhan ilçe kaymakamlığı etrafından keşif yaptığını, daha sonra da Ova Mahallesi'ne gittiklerini belirledi.Bu kişilerden birinin Dicle Üniversitesi 1. sınıf öğrencisi İhsan O. olduğunu, bir diğerinin ise Adana'da yaşayan Ova Mahallesi'nde esnaflık yapan Mahmut B. olduğunu tespit etti. İhsan O.'nun Kobani'de bomba eğitimi aldığını Adana'ya eylem yapmak için geldiğini, Mahmut B.'nin ise ona Adana'da eylem yapabileceği yerleri gösterdiğini ortaya çıkardı. Eylemin gerçekleşmesi için Teröristlerin kırsaldan bombaların gelmesi için bekledikleri tespiti yapıldı.

Terör eylemini gerçekleştirecek olan zanlıların 5 polis merkezi ile Ceyhan Kaymakamlığı'nda eş zamanlı bomba yüklü araçla eylem yapacağını saptadı. Polis, son noktayı koyarak eylem yapmak üzere bir araya gelen 5 şüpheliyi de kıskıvrak yakaladı. Depoda yapılan aramada 21 kilo TNT, yaklaşık 1 kilo C4, pirinç içerisine saklanmış 2 el bombası, makineli tabanca, 7 zaman ayarı, 7 kapsül ele geçirildi.

Zanlılar emniyet müdürlüğünde korkunç planlarını açıkladı.

Bombalı eylemi yapacak olan üniversiteli zanlının Adana'da hem insanlarda korku ile paniğe neden olacak hem de ekonomik hedefleri olan eş zamanlı bomba yüklü araç eylemi yapacaklarını belirttiler. Ayrıca bomba yüklü araçlı eylemin dışında polisin korsan gösterilere müdahale sırasında bir bebek aracına ya da motosiklete bomba konarak zırhlı aracın geçişi sırasında patlatarak polisleri şehit etme planları olduğu da belirlendi.

Mahkemeye sevkedilen PKK'lı teraristler ifadelerinin alınmasının ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
YORUM EKLE