Alexa

Af istemiyorlar, Yeniden Yargılanmayı Talep Ediyorlar

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde bir araya gelen  Özgür-Der üyeleri, 28 Şubat sürecinde uyduruk delillerle mahkum edildiklerini öne sürdükleri siyasi tutukluların yeniden yargılanmasını talep ettiler.

Af istemiyorlar, Yeniden Yargılanmayı Talep Ediyorlar

 Özgür-Der üyesi bir grup, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde bir araya gelen ve burada açtıkları pankartlar ve attıkları sloganlarla basın açıklaması yapan grup üyeleri, 28 Şubat sürecinde uyduruk delillerle mahkum edildiklerini öne sürdükleri siyasi tutsakların yeniden yargılanması gerektiğini belirttiler. 28 Şubat’ın 21’inci yıldönümü nedeniyle bir araya gelen Özgür-Der üyeleri adına açıklamada bulunan Hülya Şekerci şöyle kkonuştu:

"28 Şubat 1997 MGK kararları alındığından bu yana 21 yıl geçti. Allah’a hamdolsun 28 Şubat 1997’nin İslami kesime yönelik önemli ölçüde zulümleri yok edildi. 2006’da çocuklarımızın hayalinde bile başörtülü öğretmen hayali yokken şimdi ilkokul birinci sınıftaki kızımın öğretmeni başörtülü. Ancak 28 Şubat süreci hapishanelerde halen devam ediyor. O kardeşlerimizden bir kısmı 18 yaşında, hayatının baharında hapse girdi. Yetişkin insan oldular ama halen hapisteler. Zor şartlar altında mahkumiyet yaşıyorlar. 28 Şubat mağduru mahkumları af istemiyorlar. Yeniden yargılanmayı talep ediyorlar. Bu talep vicdani ve ahlaki bir taleptir. Hükümetin bu talebi yerine getirmesini istiyoruz. 28 Şubat’ı gerçekleştirenler yargılanıyor ama onların yargıladıkları halen yargılanamıyor" diye konuştu.

Açıklamanın ardından bir süre adliye önünde sloganlar atan grup daha sonra buradan ayrıldı.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2018, 22:57
YORUM EKLE