Alexa

"Af Yasasının 2019 yılı içerisinde Çıkacağına İnancımız tamdır"

Mahkum yakınları tarafından af haberleri yakından takip edilirken, Yargı paketiyle ilgili yeni bir gelişme yaşanıp yaşanmadığı hususu ile de ilgili süreç takip ediliyor.

"Af Yasasının 2019 yılı içerisinde Çıkacağına İnancımız tamdır"

2019 yılında af yasası çıkacak mı ve ceza indirimi yapılacak mı? sorularına mahkum yakınları cevap arıyor. Adli mahkumlarla ilgili sürüncemede bırakılan ceza indirim yasası bir an önce çıkmalıdır.

Kader mahkumları cezaevlerinde sabırları tükeniyor.

Mahkum yakınları dışarıda bir an önce affın çıkmasını bekliyor. Mahkum yakınlarına kavuşmak için sabırla bekliyor.

Yapılacak af düzenlemeleri ile birtakım cezaların infaz süresinin kısalacağı yönündeki bilgilerin kamuoyu ile paylaşılması ardından mahkumlar ve yakınları, 2019 genel af yasası ne zaman çıkacak, 2019 yılı içerisinde af yasası ve ceza indirimi yapılacak mı şeklinde sorulara cevap arıyor. Uzun zamandır tartışılan bu konu artık hem mahkumları hemde dışarıda bekleşen yakınlarını adeta çatlatıyor.

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş'un yaptığı açıklamada, "Birden fazla paketimiz olacak. Ceza İnfaz Kanunu'nda da değişiklik öngören bir çalışmamız söz konusu. Orada çalışmalarımız yürüyor. Bittikçe, orada süreç devam ettikçe onu da sizlerle paylaşacağız." ifadeleri mahkum yakınlarını daha çok heyecanlandırdı.

Mahkumları ilgilendiren ceza indirim konusuyla ilgili yasanın bir an önce çıkmasını arzulayan mahkum yakınlarından biri olarak, uzun süredir bu yasayı beklediğimizi ve binlerce insanında bu yasayla yatıp kalktığını bilmenizi isterim.Türkiye'nin birlik beraberliğe ihtiyacı olduğu bu dönemde binlerce içeride yatan insanlara bir şans verilmesi mutlaka birlik beraberliğin pekişmesine etki yapacaktır.

Hiç bir siyasi parti ayrımı yapmadan lütfen bu konuyla ilgili bir ve beraber bu yasanın çıkmasını sağlayın.

Af Yasasının 2019 Yılı İçinde Çıkacağına İnancımız Tamdır.

Mahkum yakını Mustafa Arslan

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner325