Alexa

"Alaattin Çakıcı nerede ise biz o saftayız."

Avrupa’da yaşayan Türk Milliyetçileri: "Alaattin Çakıcı nerede ise biz o saftayız." diyerek, Başkanlık seçiminde oylarını AK Parti’ye değil Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine vereceklerini söylediler.

"Alaattin Çakıcı nerede ise biz o saftayız."

Milliyetçi hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Alaattin Çakıcı ile ilgili açıklamaları ve ziyareti sonra Alaattin Çakıcı ile ilgili bir çok şeyler yazılıp çizildi. Alaattin Çakıcı ile ilgili bliinmeyen bur çok husus aydınlandı. 

Avrupa’da yaşayan Türk Milliyetçileri: "Alaattin Çakıcı nerede ise biz o saftayız."

Avrupa’da yaşayan Türk Milliyetçileri, Alaattin Çakıcı’nın dedelerinin geçmişte ülke için yaptıkları kahramanlıkları hatırlatarak, bu seçimlerde, parlamentoda MHP’ye, Cumhurbaşkanlığı için Recep Tayyip Erdoğan’a vereceklerini açıkladılar. 

AVRUPADA YAŞAYAN TÜRK MİLLİYETÇİLERİNDEN BASIN AÇIKLAMASI ŞÖYLE:

Bu resimdeki Alaattin Çakıcı'nın dedesi ve diğer dedesi Cihan Harbi'nde Artvin'de Ardahan’ın kurtuluşunda,Erzincan'ı müdafaasında Bayburt müdafaasında ve Çetesi ile Kuvay-i Milliye saflarında,Amasya Merzifon Atatürk'ün yol güvenliğini sağlayan Milis Komutanı havza da ailesinden,Ermeniler tarafından şehit edilen yedi aile yakınının mezarı hala Merzifon'da bulunmaktadır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Trabzon'a geldiği zaman Trabzon'daki Atatürk Köşkü'nde Atatürk ile beraber fotoğrafları sergilenmektedir.

1920'de Trabzon ili Arsin Yomra Santa harabelerine kadar Ermeni ve Rum çetelerine mücadele verdiği şu anda yaşayan Arsin ve Yomra ilçelerinin yaşlıları dedelerinin anlatımıyla bilmektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Trabzon'a geldiği zaman Trabzon'daki Atatürk Köşkü'nde Atatürk ile beraber fotoğrafları sergilenmektedir.

 Biz Avrupa’da yaşayan Türk ve Türk Milliyetçileri olarak soruyoruz?
Sayın Recep Tayyip Erdoğan Alaattin Çakıcı’nın aile seceresini biliyormu acaba?
Bizler bu seçimlerde Milletvekilliği oylarını MHP’ye vereceğiz.
Başkanlık seçiminde oylarımızı AK Parti’ye değil Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine vereceğiz.

Avrupa’da yaşayan Türk Milliyetçileri olarak uzun yıllar boyunca sıkıntı verdiği Alaattin Çakıcı’nın seceresini iyi bilmelerini istediğimiz için bu açıklamayı yapma gereği duyduk Avrupa'daki Türk Milliyetçileri adına yapılmış bir basın açıklamasıdır.

NOT : 1919 Samsun Müdafaa-i Hukuk 
Cemiyetinin Başkanı Atatürk’ü 
Karşılayan Hoca Hasan Efendi, 
Hasan Umur’da Alaattin Çakıcı’nın Yeğeninin Büyük Dedesi’dir

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2018, 01:42
YORUM EKLE

banner325