Alexa

Ampute Milli Futbol Takımı’na ödül

Yüksek İnsani Değerler Ödülleri sahiplerini buldu. Ampute Futbol Milli Takımı’na da 3. Yüksek İnsan Değerler Ödülü verildi.

Ampute Milli Futbol Takımı’na ödül

Üsküdar Üniversitesinin toplumu, doğayı, evreni düşünen, yaşamı ile örnek olan ve ilham veren kişilere ve kurumlara verdiği Yüksek İnsani Değerler Ödülleri, üçüncü kez sahiplerine verildi.

Yüksek İnsani Değerler Ödülü Kemlere Verildi?

Prof. Dr. Özcan Köknel, Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil, Prof. Dr. Colin Turner, Ampute Milli Takımı, Nuri Pakdil ve ilk kez bir sanatçıya, Hülya Koçyiğit’e verildi.

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, dünyada ciddi bir değerler aşınması yaşandığını, bu nedenle şiddet ve mutsuzluğun arttığını ifade etti. İnsani değerler toplumun yeniden inşaasında çok önemli olduğunu belirten Tarhan, Bu değerleri hayata geçirmek gerektiğini ifade ederek değerlerin toplumu bir arada tutan çimento olduğunun da altını çizdi.

Ampute Milli Futbol Takımı’na ödül

 Törende Ampute Milli Futbol Takımı’na da ödül sunuldu. Engelli olmanın, üretkenliğe engel olmadığını göstermesi, cesaret, gayret, ümit ve işbirliği ruhu ile dünya çapında özgün ve yaygın etki ortaya çıkararak rol model olmaları, ülkemizde hızla tanınan ve gelişerek büyüyen ampute futbol branşında ülkemizi en üst düzeyde temsil ederek, engellerin bedende kalmadığını göstermeleri dolayısıyla Ampute Futbol Milli Takımı’na 3. Yüksek İnsan Değerler Ödülü verildi. Kamp programı nedeniyle törene katılamayan Ampute Futbol Milli Takımı’nın ödülü, Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi Av. Oğuz Cerik’e takdim edildi. Oğuz Cerik’e ödülü Rektör Danışmanı Halide İncekara tarafından sunuldu.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2018, 14:52
YORUM EKLE