Ankara’da Deprem! Can Kaybı Var mı?

Ankara'da meydana gelen deprem ile ilgili AFAD, deprem merkezinin Kalecik ilçesi olduğunu belirtti.

Güncel 10.01.2021, 23:44 11.01.2021, 00:09
Ankara’da Deprem! Can Kaybı Var mı?

Ankara'da 4,5 büyüklüğü deprem oldu. AFAD, ve kandilli Rasathanesi deprem merkezinin Kalecik ilçesi olduğunu, depremin büyüklüğünün 4.7 olduğu belirtildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş depremin ardından açıklamada bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, twitter adresinden, “Ankara’da Kalecik merkezli meydana gelen depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Depremin hemen ardından il müdürlüğü ekiplerimizce başlatılan ilk incelemede şu ana kadar olumsuz bir durum ve ihbarla karşılaşmadık” dedi.

Ankara Valisi Vasip Şahin, “Saat 22:53'te ilimiz Kalecik ilçesi merkezli (AFAD verilerine göre) 4,5 şiddetinde bir deprem meydana gelmiştir. Şu ana kadar Kalecik Kaymakamlığına ve Valiliğimize intikal eden can veya mal kaybı bulunmamaktadır. Gelişmelerden kamuoyu bilgilendirilecektir” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Ankara merkezli 4.5 büyüklüğündeki deprem hepimizi endişelendirdi. Ekiplerimiz teyakkuz halindeler. Bizlere Başkent 153 hattından ulaşabilirsiniz. Bütün vatandaşlarıma geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (1)
Ayla 4 ay önce
Allah korumuş. Depremler çok kötü ya