Alexa
banner314

'Avrupa bize adil davranmadı'

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkan Vekili Eren Üçlertoprağı, 2017 yılında Dünya Ralli Şampiyons (WRC) takvimine Türkiye'nin alınmamasını eleştirdi.

'Avrupa bize adil davranmadı'
banner327

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkan Vekili Eren Üçlertoprağı, 2017 yılında Dünya Ralli Şampiyonas (WRC) takvimine Türkiye’nin alınmamasını eleştirerek, "Konsey üyeleri tarafından adil bir değerlendirme yapıldığı kanaatinde değilim. Öne sürülen güvenlik riski Avrupa’nın pek çok ülkesi için de aynen geçerlidir. Avrupa'nın çeşitli yerlerinde de Türkiye'de yaşanan sorunların benzerleri yaşandı" diye belirtti.

Üçlertoprağı, Türkiye'nin 2017 yılı takvimde yer almamasıyla ilgili de, "Burada şahsen, konsey üyeleri tarafından adil bir değerlendirme yapıldığı kanaatinde olmadığını söyleyen Üclertoprağı, 'Fakat söz konusu ülke ‘Türkiye’ olunca, konsey üyelerinin objektif değerlendirme yapmadığına şahit olduk. Bu durum bizi haliyle rahatsız etti. Bu konudaki düşüncelerimizi ve rahatsızlığımızı da Sayın Todt'a aktardık. Netice itibariyle yaşanan olumsuzluklara rağmen, biz TOSFED olarak ileriye bakıyoruz. Gerçekleştirmek istediğimiz projelerimize odaklanıyoruz. Bu durumda bu konuları tekrar tekrar gündeme getirmenin her iki taraf için de bir faydası yok. Bu yıl için hakkımızı kaybettik ama gelecek için çalışmalarımız devam ediyor. Herhangi bir şeyden vazgeçmiş veya pes etmiş değiliz. Sonuçta geçmişe baktığınızda, uzun yıllar üst üste F1'i en iyi şekilde organize ettik. Aynı şekilde WRC, WRX, DTM, MOTO GP gibi en üst düzey organizasyonları sorunsuz şekilde ve sorunsuz düzenledik. Dolayısıyla ülkemizin bu organizasyonları yapabilecek gücü ve kapasitesi mevcut. Bunda hiç şüphe yok. Devletimiz bu konuda bize gerekli tüm desteği sağlıyor ve önümüzü açıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın ve ilgili birimlerinin de desteğiyle, ülkemize bu organizasyonları getirebilmek için gerekli şartları oluşturmaya çalışıyoruz. Yakın zamanda umarım sizlere daha somut bilgiler ve iyi haberler verebilecek duruma geleceğiz" dedi.
 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2017, 22:04
YORUM EKLE

banner307

banner325