Alexa
banner314

Bahçeli'nin Övdüğü Kürşat Yılmaz, "Özgürlük ile aramda engel kalmadı"

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Af ile ilgili yaptığı açıklamada, "Peki, ülkü ve ülke sevdalısı olan, davalarının gözü kara yiğitleri olarak Alaattin Çakıcı ve Kürşat Yılmaz ismini anmıştı. Kürşat Yılmaz'dan bu sözlere cevap geldi.

Bahçeli'nin Övdüğü Kürşat Yılmaz, "Özgürlük ile aramda engel kalmadı"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli geçtiğimiz hafta HDP’li Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılmasıyla ilgili karşı atağa geçerek, "Peki, ülkü ve ülke sevdalısı olan, davalarının gözü kara yiğitleri olarak bilinen mesela Alaattin Çakıcı, mesela Kürşat Yılmaz, 100 bin ülkücünün imzasıyla aday gösterilseydi, bu kahramanlarımız için de cezaevinden çıkarılmaları için bir kampanya yapılacak mıydı? Bu kardeşlerimizi taş duvarların ardında çürümeye terk etmek ne kadar adil ve adaletlidir" demişti. (Bahçeli tam olarak ne demişti.)

Bahçeli'nin bu sözleri üzerine yıldırım hızıyla, Kırıkkale Keskin T Tipi Cezaevi’nde kalmakta olan Alaattin Çakıcı bu sözlere karşılık vermişti: "Ömrünü adı gibi devlete adayan Sayın Bahçeli’nin mecliste benim ve arkadaşım Kürşat Yılmaz’la ilgili Ayrıca Tüm kader mahkumları ile ilgili söylemlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum." 

Diğer "Gözü kara yiğit" Kürşat Yılmaz ise  tutuklu bulunduğu Kandıra F Tipi Cezaevinden mektup yazarak Bahçeli'nin bu sözlerine teşekkür etti. Yılmaz, "Türkmen Beyim ve sayın genel başkanım Devlet Bahçeli beyefendi sesimize ses kattı. Ülkü ve ülke sevdalısı olan davalarının gözü kara yiğitleri olarak değerli dostum ve arkadaşım Alaattin Çakıcı ve benim ismimi kullanarak bizleri onurlandırmışlardır. Bugüne kadar FETÖ kumpasıyla 14 yıldır tutsak olduğum bu cezaevinin artık tüm duvarları yıkıldı. Gökyüzü ile çiçek dolu kırlarıyla özgürlük ile aramda engel kalmadı. Bugünden sonra bilin ki tutsak tutulduğum cezaevlerinde beni ölünceye kadar tutsalar da önemi yoktur. Sürekli mafya liderliğini diline dolayanlara ve vatan hainlerine inat Devlet beyim mafya değil ülkü ve ülke sevdalıları kahraman gözü kara yiğitler olduğumuzu açıklamıştır. Sonsuz teşekkür ve minnetlerimle" ifadelerini kullandı.

Kandıra F Tipi Cezaevinden ikinci mektubunu yazan Kürşat Yılmaz şöyle dedi: "Milletimin uğruna, bu ülkü yolunda benim özgürlüğümün nokta kadar kıymeti yoktur" dedi. FETÖ’nün hain yapılanmasını ilk deşifre eden olduğu için cezaevinde olduğunu belirten Yılmaz, "Burada olsam dahi sesim dışarıdaki ülkü ve ülke sevdalılarınadır. Ey büyük Türk milleti Türkmen beyine omuz verin, arka çıkın. Büyük turan için, kızıl elma için, yedi düvele karşı yeni kurtuluş savaşımız için. Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu ülkenin ve milletin kurtuluş reçetesidir. Filistin’in, Kudüs’ün kurtuluşudur. İpek yolunun yeniden varoluşudur. Tanrı dağlarının Hira dağına, Aral’ın Van Gölü’ne sırt vermesidir" ifadelerini kullandı.

KÜRŞAT YILMAZ KİMDİR? 

12 Eylül Darbesi öncesinde Ülkücü Gençlik Derneği’nde (ÜGD) yöneticilerden olan Kürşat Yılmaz, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Kalemi’nde çalışan polis memuresi Tülay Çetin‘le sürpriz bir evlilik yapmasıyla tekrar adını duyurdu. Kastelli olarak bilinen Cevher Özden’i vurma olayında gündeme gelen Kürşat Yılmaz, 17 Nisan 1999’da Türkiye’ye iade edilerek Kartal Özel Tip Kapalı Cezaevi’ne konuldu.15 Temmuz 1999’da Kuşadası eski Belediye Başkanı Lütfi Suyolcu’yu öldüren tetikçi Fırat Erdoğan’ı azmettirdiği gerekçesiyle de ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.  

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2018, 10:30
YORUM EKLE

banner307

banner313