Alexa
banner314

Başakşehir'in Belediye Başkanı Belli Oldu

Mevlüt Uysal’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin ardından yapılan seçimle Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu oldu.

Başakşehir'in Belediye Başkanı Belli Oldu

Başakşehir Belediyesi Meclisi’nde gerçekleşen seçime Başakşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Cüneyt Yılmaz başkanlık yaptı. AK Parti’nin adayı Başakşehir Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Yasin Kartoğlu olurken, ismi AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya açıkladı.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu

3’üncü tur oylamasında meclis üyeleri birer birer oylarını kullanırken oylama sonucunda meclis üyelerinden 25 oy alan Yasin Kartoğlu Başakşehir Belediye Başkanı seçildi. CHP’nin adayı Akmugan ise 3’üncü tur oylamasında da 12 oy aldı. Kartoğlu, sonucun açıklanmasının ardından kürsüye çıkarak kendisine oy veren meclis üyelerine teşekkür ederken tebrikleri de kabul etti. Yeni Başkan Kartoğlu daha sonra Başakşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Cüneyt Yılmaz’dan başkanlık mührünü aldı.

“Bütün gücümle güveninize layık olmaya çalışacağım”

Seçim sonucunun kendisine büyük bir mesuliyet yüklediğini dile getiren Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Bütün gücümle güveninize layık olmaya çalışacağım. Gerçekleştirdiğimiz bu seçimin ilçemize, İstanbul’umuza hayırlı olmasını diliyorum. Allah beni size ve Başakşehir halkına mahcup etmesin. Hükümetimizin de desteğiyle bugüne kadar; altyapıdan ulaşıma, çevre, sağlık ve sosyal hizmetlerden, kültür, sanata, bilişim ve teknolojik yatırımlara kadar Başakşehir’de önemli hizmetler yapıldı. Hiç vakit kaybetmeden, Kurucu Belediye Başkanımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız Mevlüt Uysal’dan devraldığımız bu kutlu vazifeyi layıkıyla yerine getirmenin gayreti içerisinde olacağız. Bu konuda en büyük destekçimiz yine Mevlüt Başkanımız olacaktır. Geleneklerimizden kopmadan, geleceğin şehri Başakşehir’i 21’inci yüzyılın model şehri Başakşehir’i hep birlikte inşa edeceğiz. İnşallah “Ben Başakşehirliyim” ya da “Başakşehir’de oturuyorum” demek hemşehrilerimiz için bir ayrıcalık olacak. Rabbim, çıktığımız hizmet yolunda yar ve yardımcımız olsun. Rabbim bizi mahcup etmesin, işlerimizi kolaylaştırsın” dedi.

Yasin Kartoğlu Kimdir?

Malatyalı bir ailenin oğlu olarak 1977 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul Küçükçekmece'de tamamladı. İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun olan Yasin Kartoğlu, siyasi hayatına AK Parti Küçükçekmece Gençlik Kolları kurucu üyeliği ile başladı. 2003-2008 Yılları arasında AK Parti Küçükçekmece İlçe Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı görevlerinde bulundu.


2009 Yerel seçimlerinde AK Parti Başakşehir Belediyesi Meclis Üyeliği'ne seçilen Kartoğlu, aynı dönemde Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın ekibinde de yer alarak, Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. Başakşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Yasin Kartoğlu Evli ve 2 çocuk babasıdır. 

Kaynak: İHA

YORUM EKLE

banner307

banner313