Alexa

Bendevi Palandöken Yeniden Başkan; Devlet Oradaydı

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu'nun (TESK) 20. Olağan Genel Kurulu Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Yıldırım ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zümrüt Selçuk'un katılımıyla gerçekleştirildi.

Bendevi Palandöken Yeniden Başkan; Devlet Oradaydı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeniden genel başkan olduğu balonda yaptığı konuşmada, "Bundan sonra da ülkemizin olmazsa olmazı esnaf ve sanatkârlardan aldığım güç ve destek ile çalışmaya devam edeceğim” dedi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu'nun (TESK) 20. Olağan Genel Kurulu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Binali Yıldırım ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un teşrifleri ile Grand Ankara Otelinde yapıldı.

711 Genel Kurul delegesinden  671 delege oy kullandığı, 72 oyun geçersiz sayıldığı seçimlerde 599 geçerli oyun tamamını alan Bendevi Palandöken 3. kez Genel başkanlığına seçildi.

Bendevi Palandöken'in listesi şöyle:

Yönetim Kurulu Asil Üyeler: 

Mehmet Burhan Aksak (Muş), 

Fevzi Apaydın (TŞOF), 

Zekeriya Mutlu (İzmir), 

Ömer Küsbeoğlu (Gaziantep), 

Alican Ebedinoğlu (Diyarbakır), 

Arif Tak (Bursa), 

Fazlı Yalçındağ (Türkiye Kasaplar Federasyonu), 

Adlıhan Dere (Antalya), 

Şevket Keskin (Malatya), 

Ahmet Övüç (Kayseri), 

Güven Aksoy (Rize), 

Bedir Limon (Erzincan), 

Özcan Saraçoğlu (Türkiye Madeni Eşya Sanatkârları Federasyonu), 

Abdülkadir Teksöz (Hatay).

Denetim Kurulu Asil Üyeler: 

Muharrem Karabacak (Konya),

Beşir Köksal (Sivas),

Bahamettin Öztürk (Kırşehir),

Talat Dinçer (Mersin 9,

Halil İbrahim Balcı (T.FIR.FED

Seçimler sonrasında delegelere teşekkür eden Bendevi Palandöken, “Tüm esnaf ve sanatkâr teşkilatlarına bana tekrar bu görevi layık gördükleri için teşekkür ediyorum. 10 yılı aşkın süredir bu camianın tüm taleplerini duyurmaya, tüm sorunlarıyla yakından ilgilenerek çözüm bulmaya çalıştık. Bundan sonra da ülkemizin olmazsa olmazı esnaf ve sanatkârlardan aldığım güç ve destek ile çalışmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2018, 22:00
YORUM EKLE