Alexa

Buca cezaevinden Film Gibi Firara Teşebbüs

İzmir’in Buca cezaevinden firar etmeye teşebbüs eden mahkumun planları altüst oldu. 6 mahkum jandarma ekiplerince son anda yakalandı. Mahkumların Yakalanma anları cep telefonu kamerası ile görüntülendi.

Buca cezaevinden Film Gibi Firara Teşebbüs

İzmir’in Buca ilçesinde iş için verilen malzemelerle 20 metre uzunluğunda merdiven yapıp ceza evinden kaçmaya çalışan 6 mahkum jandarma ekiplerince son anda yakalandı.

Buca Kapalı Açık Ceza İnfaz Kurumunda değişik suçlardan dolayı kalan  B.D., SH.T., B.C., R.D., R.U.Ö. ve A.B. kendilerine çeşitli el işleri için verilen örgü iplerini ve fırça saplarını kullanarak yaklaşık 20 metre uzunluğunda "halat merdiven" yaptı. Havalandırmanın kapatılması ve sayımların yapılmasından sonra harekete geçen mahkumlar, tuvaletlerden söktükleri musluklarla kapıyı kırarak havalandırmaya çıkmayı başardı. Havalandırmadan çatıya ulaşan 6 mahkum, jandarma ekiplerince fark edildi. Mahkumların firar etmesini engellemek için havaya ateş açan Jandarma ekipleri, mahkumların firar girişimini son anda önledi.

Çatıya çıkan mahkumlar itfaiye merdiveniyle çatıdan indirilirken, mahkumlardan birinin çatıya çıkamadan diğerinin ise 10 metrelik iç havalandırma boşluğundan atladığı sırada ayağının kırıldığı öğrenildi.

Kaynak: İHA

YORUM EKLE