Alexa

ByLock cezaevi raporu..

Silivri Cezaevi’nden tahliye edilen bir örgüt üyesinin, ByLock programını kullanarak, cezaevinde bulunanların durumları ve yaptıklarıyla ilgili yazışmalara ulaşıldı.

ByLock cezaevi raporu..

FETÖ/PYD’ye yönelik yapılan operasyonlarda, bir süre önce Silivri Cezaevi’nden tahliye edildiği anlaşılan bir örgüt üyesinin, ByLock programını kullanarak, cezaevinde bulunanların durumları ve yaptıklarıyla ilgili yazışmalarına ulaşıldı.

Posta Gazetesinin haberine göre; İzmir Cumhuriyet Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla geçen hafta, ’Yeğen’ kod adlı itirafçının verdiği bilgiler doğrultusunda FETÖ/PDY’ye yönelik yapılan üçüncü dalga operasyonda, ’imam’ olarak anılan bir kişinin ’ByLock’ üzerinden yaptığı yazışmalara ulaşıldı. aralarında haberleştikleri kriptolu yazışma programı ’ByLock’un adının, deşifre olmaması için ’Whatsaby’ olarak ifade edildiği sanılan yazışmalarda, Silivri Cezaevi’nden tahliye olan bir kişinin yazdıkları yer aldı. ’Silivri hatıraları’ başlığıyla paylaşılan mesajlarda, örgüt üyelerinin cezaevinde morallerinin yerinde olduğu belirtiliyor.
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2016, 17:21
YORUM EKLE