Alexa

Çakıcı'dan Övgü: Erdoğan Omurgalı Durdu

Alaattin Çakıcı bugün rutin kontrol için hastaneye götürüldü. Sonrasında yaptığı açıklamada; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la ilgili her zamankinden farklı sözler sarfetti.

Çakıcı'dan Övgü: Erdoğan Omurgalı Durdu
Ünlü kabadayı Alaattin Çakıcı mektubunda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açtığı davaları geriye çekmesiyle ilgili olarak, Davalarını geriye almak genel anlamda adam gibi sözünün arkasında durmaktır. Benim ağzımdan çıkan ve davalara konu olan sözler 15 Temmuz’dan önce söylenen sözlerdi'dedi.

Çakıcı; Ağzından çıkan söz mahkeme huzurunda geriye alınmayacağını ancak bu kişilik sahibi insanlar için bir karakterin oturması demek olduğunu, Kendisini sevsem de sevmesem de bu sözler ne biat ne de yalakalık olmadığını belirtti.

Çakıcı; "Doğru olan bir şey varsa o da 15 Temmuz sürecinden sonra adam gibi durduğudur” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler’de yaptığı konuşmada omurgalı duruş sergilediğine vurgu yapan Çakıcı, “Birleşmiş Milletler'deki omurgalı duruşundan dolayı kendisine teşekkür ederim. İnsanlara verdiği sözün arkasında durduğu süreci daha evvelde dediğim gibi kendisine basın huzurunda kırıcı bir şey söylemeyeceğim. Vatan hainlerinin ekmeğine yağ sürmeyeceğim. Kendisinden ricam toplumun her kesimini kucaklamasıdır” dedi. 

Kaynak: İHA

YORUM EKLE