Alexa
banner314

Çakıcı, FETÖ Davasına Bakan Avukatını Azletti

Ünlü kabadayı Alaattin Çakıcı, FETÖ davasına bakan Avukatı Sadettin Köse’yi Cezaevi Müdürlüğü, Cumhuriyet Başsavcılığı kanalıyla azletti.

Çakıcı, FETÖ Davasına Bakan Avukatını Azletti

Ünlü kabadayı Alaattin Çakıcı FETÖ’ davasına baktığı gerekçesiyle Avukatı  Sadettin KÖSE’yi azletti.

UYAP üzerinden T tipi cezaevi müdürlüğü kanalı ile Kırıkkale Başsavcılığı'na Çakıcı tarafından gönderilen yazı şöyle:

4 yıl evvel vasim tarafından avukatlarından biri olarak tayin edilen Saadettin Köse, Kırıkkale F tipin cezaevi'nde İki ay, 3 ayda Tekirdağ'da avukatlığımı yapmıştır. 3.5 sene sonra keskin t tipi cezaevine geldikten sonra ilk defa burada gördüm. Burada, arada bir avukat görüşüme geldi. Daha sonra diğer avukatlarım tarafından Sincan'daki Fetöcülerin bazılarının avukatlığını aldığını Urfa, Muş, Van, Samsun, Kırıkkale illerinde Fetöcülerin avukatlığını alan Vatan haini insanın savunma hakkı evrensel hukukta vardır. Ona devlet düşmanı laf taşı yemiş birinin avukatlığını almak benim ölçülerime göre ihanete Ortak olmaktır. O nedenle kendisini azlediyorum. Evet evrensel hukukta roma hukukundan günümüze kadar savunma hakkı güven altına almıştır. Bir insan ceza almadığı sürece suçlu değildir diyor evrensel hukuk ama 15 Temmuz'da ülkeyi kan Gölü'ne çeviren PKK ve ABD ile işbirliği yapan ister devlet memur olsun, ister herhangi bir sivil toplum örgütüne mensup vatan haini, Hatasını yemiş bir insanın savunmak hakkı aynı ideolojiye sahip olmaktır. Bir de bu adam daha evvelden milliyetçi olduğunu söylüyordu milliyetçilik kavramının ana temeli devletinin bekasına sahip çıkmaktır.

Bölücü ve vatan haini  15 temmuzdaki işlediği koysalar her şey vatan için diye vatan sevdalısı merkez bankasındaki paraları bile elinin tersi ile iter. İnsanın kardeşi bile olsa ihaneti bulaşmış olanın savunma hakkını bir milliyetçi değil batı ile işbirliği yapan herhangi bir avukat olabilir saygılarımla arz ederim.

Not: Sayın Başsavcım saydığım illerdeki Sadettin Köse’nin avukatlığını yaptığı mahkumlara bakınız, Fetöcü mü değil mi?

saygılarımla arz ederim/Alaattin Çakıcı

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2017, 18:10
YORUM EKLE

banner307

banner313