Alexa

Canikli'den Açıklama: 29 Şehit Var! 649 Terörist Öldürüldü

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili yaptığı açıklamada 5’i Türk Silahlı Kuvvetleri’nden, 24’ü ÖSO mensubu olmak üzere 29 şehit olduğunu da ekledi.

Canikli'den Açıklama: 29 Şehit Var! 649 Terörist Öldürüldü

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Zeytin Dalı Harekatında sivil zayiat yaşanmadığını belirterek, harekatın başladığı günden bu yana en az 649 teröristin etkisiz hale getirildiğini, terör örgütlerine ait 458 hedefin de imha edildiğini,  5’i Türk Silahlı Kuvvetleri’nden, 24’ü ÖSO mensubu olmak üzere 29 şehit olduğunu açıkladı.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili Meclis Genel Kurulunu  bilgilendirdi. Canikli; “Bugüne kadar Zeytin Dalı Operasyonu’nda ÖSO ve TSK kaynaklı sivil zayiat olmamıştır” diyen Canikli, “Sivil hassasiyeti olmasaydı bu operasyon 15 günde tamamlanırdı” ifadelerini kullandı.

Terör örgütlerinin sivilleri canlı kalkan olarak kullandıklarını, buna rağmen sivil kayıp olmamasının br başarı olduğunu belirten Bakan Canikli, “Sivillerin zarar gördüğüne dair dezenfermasyon çalışmaları yapılmaktadır. Bu senaryolar sadece dışarıda değil, içeride de tezgahlanmaktadır. Sözde barış söylemleriyle harekatı itibarsızlaştırmaya çalışanlar boşuna uğraşmasın” dedi.

29 Şehit Var! 649 Terörist Öldürüldü

Operasyonun bölge terörden tamamen temizlenene kadar devam edeceğini belirten Nurettin Canikli, harekatın başladığı günden bu yana en az 649 teröristin etkisiz hale getirildiği, terör örgütlerine ait 458 hedefin de imha edildiğini bildirdi. Canikli, 5’i Türk Silahlı Kuvvetleri’nden, 24’ü ÖSO mensubu olmak üzere 29 şehit olduğunu da ekledi.

Bakanın gündeminde CHP’den Özgür Suriye Ordusuna yöneltilen suçlamalar da vardı. Canikli, “ÖSO’yu terörist sıfatıyla tanımlamak en ufak tabiriyle cahilliktir. Bu tanımlama TSK’ya hakarettir. YPG’ye terörist diyemeyenler ÖSO üzerinden TSK’yı karalamaya çalışmaktadır” diye konuştu.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, “Karargah ile cephe arasında mükemmel bir uyum söz konusudur. Hiçbir lojistik ve tedarik problemi bulunmamaktadır” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2018, 10:14
YORUM EKLE