Alexa

Çerkez Cengiz Şov mu yaptı?

Cengiz Şıklaroğlu, "Çerkez Cengiz" geçtiğimiz hafta Maltepe Cezaevi’ne 100 araçlık bir konvoyla gelmişti. 10 aylık cezasını yatmak üzere cezaevi önünde basın açıklaması yapmıştı.

Çerkez Cengiz Şov mu yaptı?

100 araçlık bir konvoyla cezaevine giden Çerkez Cengiz'in görüntüleri gazetelerde yer bulmuş, sosyal medyada şova dönüşmüştü. Etrafa korku salmak amacıyla böyle bir yola başvurduğu öğrenilen Çerkez Cengiz, Ateşli Silahlar Kanunu’na muhalefetten ruhsatsız silah bulundurduğu gerekçesi ile gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.

Ajans haberlerine göre lüks araçlarla cezaevine giriş yapan Çerkez Cengiz’in bu yalanı kısa süre sonra ortaya çıktı. Polise gelen bir ihbarla Çerkez Cengiz’in evinde arama kararı çıktı ve Çerkez Cengiz, evinde 2 av tüfeği, bir kuru sıkı tabanca ile gözaltına alındı. Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Örnek Şehit  Hayrettin Yıldırım polis merkezine getirilen Cengiz Şıklaroğlu, ifadesi alındıktan sonra Adliye’ye sevk edildi. Çerkez Cengiz’in çevresine gözdağı vermek için böyle bir yola başvurduğu, cezaevine gelen araçaların kiralandığı ve gelen adamların ise para ile tutulduğu öğrenildi. Ateşli Silahlar Kanunu’na muhalefetten gözaltına alınan Cengiz Şıklaroğlu, adliyeye götürülürken basın mensuplarının sorularına “Denetimli serbestlikten yararlandım” dedi.


 

KAPSAMHABER

YORUM EKLE