Alexa

CHP'den, Sincan Çocuk Kapalı Cezaevi Olayına Yalanlama

Sincan Çocuk Kapalı Cezaevinde meydana geldiği iddiasını CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi yalanladı. Ankara Sincan Çocuk Kapalı Cezaevi’nde yaşanan gerilimin ve 14 gardiyanın yaralandığı haberlerinin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

CHP'den, Sincan Çocuk Kapalı Cezaevi Olayına Yalanlama

Ankara Sincan Çocuk Kapalı Cezaevi’nde yaşanan gerilimin ardından 14 gardiyanın yaralandığı haberlerinin gerçeği yansıtmadığını belirten CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Cezaevinde hırsızlık ve cinsel suçlardan hükümlü bulunan çocukların kaldıkları koğuşlar arasında küfürleşme yaşandığını ve infaz koruma memurlarının araya girdiğini belirtti.

Daha önceki iddialara göre, Gardiyanlarla çocuklar arasında gerginlik yaşandığı ve 14 gardiyan ile 7 çocuğun yaralandığı olay yerine çok sayıda sağlık ekibi sevk edildiği belirtilmişti. 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle denmişti. “Yaşanan tartışmaya görevli infaz koruma memurlarının müdahalesi sırasında 7 çocuk ile 14 infaz koruma memuru hafif şekilde yaralanmıştır. Yaralanan çocukların tedavileri cezaevi içerisinde sağlık memurlarınca yapılmış olup hastaneye herhangi bir çocuğun sevkine gerek duyulmamıştır. Konuyla ilgili olarak adli ve idari soruşturma başlatılmıştır” 

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Ankara Sincan Çocuk Kapalı Cezaevi’nde yaşanan gerilimin ardından 14 gardiyanın yaralandığı haberlerinin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Hakverdi; Cezaevinde hırsızlık ve cinsel suçlardan hükümlü bulunan çocukların kaldıkları koğuşlar arasında küfürleşme yaşandığını ve infaz koruma memurlarının araya girdiğini ifade etti. Hakverdi; “14 infaz koruma memurunun hastaneye sevk edildiği iddiası aslında usül gereği sadece mevcut durumlarını raporlamak için sevk edilmelerinden ibaret ve bu sevkedilen infaz koruma memurlarında herhangi bir yaralanma söz konusu değil” dedi.

YORUM EKLE