Alexa

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tiyatro sahnesinde izlediniz mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 20 yaşında tiyatro sahnesinde "MasKomYah" adlı oyun sahnesinde fotoğrafları ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tiyatro sahnesinde izlediniz mi?

Erdoğan'ın 20'li yaşlarında ftoğrafları ortaya çıktı. Star gazetesi yazarı Ersoy Dede, köşesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilk kez ortaya çıkan bir fotoğrafını paylaştı.

1979 yılında yazın yönetip oynayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Mas-Kom-Yah" isimli tiyatro gösterisinden kareleri köşesinde paylaşan Ersoy Dede, "Vaktin ustalarından dersler almışlar.. Mesela Nejat Uygur, bu gençlere, jest ve mimik dersleri vermiş" dedi.

Star gazetesi yazarı Ersoy Dede'nin, "Ülken için savaşır mısın?" başlıklı yazısının bir bölümü şöyle;

"Erdoğan’ı tiyatro sahnesinde izleyeniniz var mı?

Fotoğrafın çekildiği yer Tepebaşı Gazinosu.. Tarih 1979.. Burada oynanan oyunun ismi MasKomYah.. Mason, Komünist, Yahudi gibi.. 20’lerinde tamamen politize olmuş gençler, yazmışlar oynuyorlar.. Erdoğan imam hatip yıllarında da sahneye çıkmıştı.. Ama asıl MSP gençlik kolları içinde kurdukları bu tiyatro topluluğuyla yıldızı parlıyor...

Vaktin ustalarından dersler almışlar.. 

Mesela Nejat Uygur, bu gençlere, jest ve mimik dersleri vermiş.. 

15 arkadaş bir araya gelerek kurdukları tiyatro topluluğuyla 1 sene içinde 10 defa sahneye çıkmışlar.. Ankara Palas’ta, İstanbul’daki Tepebaşı Gazinosu ve Gülhane Gazinosu’nda….

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2018, 22:23
YORUM EKLE