Alexa

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karar verdiği Komisyona Başkan Ergün’ü de Seçti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Beştepe’de düzenlenen toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanlarıyla bir araya gelerek, yerel yönetim mevzuatına ilişkin yapılacak yasal düzenlemeler için bir komisyon kurulmasını talimatını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karar verdiği Komisyona Başkan Ergün’ü de Seçti

Ankara Beştepe’de düzenlenen toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanlarıyla bir araya gelen Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanlarının kentlerine ilişkin taleplerini ve projelerini dinledi. 

Yerel yönetim mevzuatına ilişkin yapılacak yasal düzenlemeler için bir komisyon kurulmasını talimatını veren Erdoğan, Kurulacak komisyonda görev alacak olan isimleri belirledi. Erdoğan, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e de o komisyonda görev verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Yerel Seçimlerinde elde ettikleri başarıdan dolayı belediye başkanlarını tebrik ederek, parti ayrımı olmaksızın belediyelerin tamamının durumunu yakından bildiklerini vurguladı. Yerel yönetimlerin genel sorunlarının ele alındığı toplantıda, Erdoğan, yerel yönetim mevzuatına ilişkin yapılacak yasal düzenlemeler için bir komisyon kurulması talimatını verdi.

Cumhurbaşkanı İsimleri Kendisi Belirledi

Farklı partilerden belli sayıda belediye başkanın yer alacağı komisyonda görev alacak olan isimleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan belirledi. Erdoğan, kurulacak olan komisyonda Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün de ismini verdi.

Yerel yönetimler sistemi ve belediyelerde yaşanan sorunların görüşüldüğü toplantıda belediye başkanları da söz aldı. Tek tek söz alan Büyükşehir Belediye Başkanları, kentlerine ilişkin taleplerini ve projelerini Erdoğan’a iletti. Düzenlenen toplantıda söz alan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, hızlı tren ve Gediz kavşağı, Soma Bölgesi Isıtma Sistemi konularını gündeme getirdi. Yerli ve milli kaynağımız olan Soma Bölgesi Isıtma Sistemi hakkında bilgi veren Başkan Ergün, bu konuda yapılacak yatırımlara destek talep etti. Bunun yanı sıra Başkan Ergün, gelirlerinin arttırılması için mahalli idarelere ayrılan payın yükseltilmesi ve nüfusa göre dağılımın, kişi başı paylarının eşitlenmesi gibi konulara değindi.

Düzenlenen toplantının ardından görüşlerini paylaşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Bizim için çok verimli ve güzel bir toplantı oldu. Toplantıda belediye başkanları olarak bizzat Sayın Cumhurbaşkanımıza ve bakanlarımıza şehirlerimize yönelik sorunlarımızı ve taleplerimizi ilettik. Bu anlamda böyle bir toplantının düzenlemesinden dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 14:57
YORUM EKLE