Alexa

Ebru Gündeş ifade verdi

Ünlü Sanatçı Ebru Gündeş’in, hakkında çıkarılan zorla getirme kararının ardından, celse arasında ifade verdiği ortaya çıktı.

Ebru Gündeş ifade verdi

Ebru Gündeş ve ABD’de tutuklu bulunan iş adamı Rıza Sarraf katılmazken, çifti avukatları temsil etti. Davanın şikayetçilerinden CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Hüseyin Sağ ve CHP İstanbul İl Sekreteri Hakkı Sağlam duruşma salonunda hazır bulundu. Duruşmanın başlamasının ardından, hakim, bir önceki duruşmada hakkında zorla getirilme kararı çıkarılan Gündeş’in ara celsede ifadesinin alındığı açıkladı.

Avukatıyla birlikte 14 Kasım 2016 tarihinde yapılan ara celsede ifade veren Gündeş’in savunmasında, “Ben zaten yalıyı devrettim. Kredi hususundaki sorun nedeniyle yalılardan biri benim üzerime yapıldı. Kredi borcu bittiğinde de tarafımdan eşime devredildi. Yalı üzerinde yapılan tadilatlar benim inisiyatifim dışında gerçekleşti. Bu hususta tanıklarımızı celse arasında bildireceğiz.

Duruşmalardan vareste tutulmamı istiyorum. Ayrıca hakkımdaki dosyanın ayrılmasını talep ediyorum. Hakkımda ceza verildiği takdirde ertelenmesini istiyorum” dediği öğrenildi. Mahkemenin, ifadesi alındığı gerekçesiyle Gündeş hakkındaki zorla getirme kararını kaldırdığı belirtildi.


Bugün görülen duruşmasına söz alan şikayetçi Hakkı Sağlam, Gündeş’in ifadesini kabul etmediklerini, kendisinin suça konu yapının sahibi olduğunu belirterek, “Yapılan değişiklerde rızası ve bilgisi vardır. Bu nedenle cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.

ABD’de tutuklu bulunan iş adamı Rıza Sarraf’ın, eşi Ebru Gündeş adına 2011 yılında aldığı ve yasa gereği tadilat yapılması yasak olan Kanlıca’daki tarihi ikiz yalı, İBB Meclisi’nde meclis üyeleri tarafından soru önergesi olarak gündeme taşınmıştı. Meclis üyeleri, tarihi yalıların eski ve yeni fotoğraflarına bakıldığında net olarak görülen kaçak yapılaşmanın, kamu kurumu görevlilerince görülmediğini iddia etmişti.

İlgili Savcılık, Rıza Sarraf, Ebru Gündeş ve inşaat mühendisi Hakkı Süha Gökdemir hakkında, “Kültür ve tabiat varlıklarını koruma kanununa muhalefet” suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açmıştı.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2016, 17:42
YORUM EKLE