Alexa
banner314

Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron İle Görüştü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile telefonla "Suriye Harekatı"nı görüştüler.

Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron İle Görüştü!
banner327

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Emmanuel Macron telefonda Suriye meselesini görüştü.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Erdoğan ve Macron telefon ğörüşmelerinde Suriye rejiminin kimyasal silah kullanmasına karşılık olarak ABD, İngiltere ve Fransa tarafından düzenlenen harekat ele alındı.

 
Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un harekatla ilgili bilgi paylaşımında bulunduğu görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan da Türkiye’nin kimyasal silah kullanımını öteden beri şiddetle kınadığına işaret etti.


Kimyasal saldırıların cevapsız kalmamasının önemine değinen Erdoğan, Şam rejiminin gerek kimyasal gerek konvansiyonel silahlarla gerçekleştirdiği saldırıların son bulması ve Suriye halkının barış ve huzura kavuşması için siyasi çözümün şart olduğunu vurguladı. Bunun için bölgedeki gerilimin daha fazla tırmandırılmaması gerektiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, aynı çerçevede İngiltere Başbakanı Theresa May ile de gün içerisinde bir telefon görüşmesi yaptı. 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2018, 00:39
YORUM EKLE

banner307

banner325