Erdoğan: UBER işi bitti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da halk otobüsçüleri ile iftar buluşmasında, Taksicilerle UBER arasındaki gerginliğe değinen Erdoğan, "artık UBER işi bitti, taksicilerimizin hakkını yerdirmeyiz" dedi.

Güncel 01.06.2018, 22:23
Erdoğan: UBER işi bitti!

İstanbul'da halk otobüsçüleri ile iftar buluşmasında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Taksicilerle UBER arasındaki gerginlik üzerine "Artık UBER işi bitti, taksicilerimizin hakkını yerdirmeyiz" dedi.

Ülkemizin 81 vilayetinde de çok ciddi hamleler yaptıklarını belirten Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle: 

şehir içi, şehirler arası ayrımı yapmadan. Bize oy versin, vermesin hiçbir insanımızı dışlamadık.

Otobüs ve minibüslerin arkasına yazılan "Başarı boş duranın değil, koşturanın hakkıdır" sözü AK Parti'nin 16 yılda yazdığı başarı hikayelerinin özüdür, özetidir.

Bizim yalanla, dolanla, aldatmayla, iftirayla işimiz olmaz. Bazıları ince ince yalanlar söyleyip duruyor. Bu iş çıraklık işi değil, bu iş ustalık işi, ustalık. Öyle kolay gelmedik buraya. Biz icraatlarımızla konuşuruz.

(Özel halk otobüslerinin ücretsiz olarak taşıdığı yolculara karşılık yapılan ödemeler) Gelecek aydan itibaren bu ödemeleri artırıyoruz. Buna göre; Ankara ve İstanbul illerinde aylık bin lira olan ödeme bin 330 liraya, diğer büyükşehirlerde 750 lira olan ödeme bin liraya, diğer belediyelerde ise 600 lira olan ödeme 800 liraya çıkartılacak. Yani ödeme tutarlarını yüzde 33 oranında artırıyoruz

Bir de bu Uber muber diye bir şey çıkmış. UBER işi bitti. Artık böyle bir iş yok. Bizim taksicilik sistemimiz var. Avrupa'da varmış. Bana ne Avrupa'dan?

Ayrıntılar birazdan...

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu