Alexa

Erdoğan’dan Almanya’ya sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya'ya tepki göstererek; Bunlar teröre yardım ve yataklıktan yargılanması gerekiyor. Sizin bütün bu yaptıklarınızı meydana dökeceğiz" dedi.

Erdoğan’dan Almanya’ya  sert tepki

Adalet ve Ekonomi Bakanlarının programlarının iptal edilmesi nedeniyle Almanya’ya tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "1 ay bu kişi PKK’nın temsilcisi olarak Alman ajanı olarak Alman Konsolosluğunda saklanmıştır. Bunlar teröre yardım ve yataklıktan yargılanması gerekiyor. Sizin bütün bu yaptıklarınızı meydana dökeceğiz" diye ifade etti.

"Biz şu anda bağımsız ve tarafsız yargıya güveniyoruz." diyen erdoğan, "Verin yargılansın. Önce vermediler sonra verdiler. Ve tutuklandı. Şu anda yüzlerce terörist Almanya’da terör estiriyor. Benim adalet bakanım hem resmi görüşmesine yapacak hem de kampanyayı yapacak. Bakanlarımızı konuşturmuyorlar. Orası parka müsait değil diyorlar. Benim orada telekonferansla konuşma yapmamanı engelliyorlar. Cemil Bayık’ı Kandil’den oraya bağlıyorlar.  Bayık, orada konuşmasını yapıyor. Sizin bu yaptıklarınızı tek tek meydana dökeceğiz. Artık o eski Türkiye yok. Ayaklarının üzerinde duran Türkiye var. Onlar bu kararı alıyor" dedi.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2017, 23:36
YORUM EKLE

banner325