Alexa

Erdoğan'dan anket açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, referandum anket sonuçlarına ilişkin ilk kez oran açıkladı.

Erdoğan'dan anket açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın İstanbul'da Tuzla, Kartal, Ümraniye ve Sarıyer'de ilçe mitingleri gerçekleştireceğini kaydetti.

'Hayır' blokunda olanların önemli bir kampanya sürdüremediklerini gördüğünü kaydeden Erdoğan, anket sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerinde ilk kez oran açıkladı. Erdoğan, anket sonuçlarına ilişkin, “Şu an itibarıyla tüm araştırma gruplarından bize gelenler, hepsi de hemen hemen olumsuzu hiç yok, hepsi 'evet' istikametinde. Ama bakıyorsunuz aralarında birer, ikişer, üçer puan var. Bunların içerisinde açık ara olanlar da var. Pazar günü öyle zannediyorum ki, çok çok farklı bir netice de 'evet' lehinde gelebilir. 'Evet' lehinde çıkacak olan bu netice, milli iradenin bu yeni yönetim sistemini ne denli benimsediğini de ortaya koyacaktır. Oranı 55'in altında gösterenler de var, 55-60 aralığında gösterenler de var” dedi.

Pazar gününün bayram olacağını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pazartesiye bırakmayalım işi, pazar, ülkenin bir bayramı olacağını düşünüyorum. Bu olayı hafife almak yanlış olur. Türkiye darbeler silsilesinden sonra milli irade ile tecelli eden bir hükümet sistemine geçiyor. Bu bakımdan çok önemli” dedi.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2017, 23:59
YORUM EKLE

banner325