Alexa
banner314

Facebook Hesap Silme

Facebook hesap silme işlemini başlatabilmek için öncelikle, herhangi bir tarayıcıdan hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.

Facebook Hesap Silme
banner327

Facebook günümüzde neredeyse herkesin kullandığı dünyada ki en popüler ve en fazla insana ulaşan sosyal paylaşım sitesidir. Amerikalı girişimci Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook, dünyada olduğu gibi ülkemizde çok popüler bir durumdadır. Bu kadar geniş bir mecra olmasından dolayı birkaç sıkıntı sebebi ile sorun yaşayan birçok kullanıcı da mevcuttur. Bu sorunlardan dolayı facebook hesabınızı bir daha kullanmak istemiyorsanız facebook hesap silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Hesabınızı silme işlemini başlatabilmek için herhangi bir tarayıcıdan hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra hesabımı sil menüsüne girmek zorundasınız. Bu menüye girdikten sonra ‘Hesabımı Sil’ adında bir sayfa ile karşılaşacaksınız. Karşınıza çıkan uyarıları okuduktan sonra facebook hesap silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemden sonra karşınıza çıkan pencerede son işlemleri tamamlayabilirsiniz. Hesabınızı silmek için yapacaklarınız tam olarak bu kadar. İşlemler sırasıyla yapıldığında hesabınız silinmiş olacaktır.

Mobil Cihazlardan Facebook Hesap Silme

Facebook hesap silme işlemini gerçekleştirmek istiyor fakat masaüstü veya dizüstü bir bilgisayar bulamıyorsanız bu işlemlerinizi akıllı telefonlarınızdaki tarayıcıları kullanarak da gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için ilk önce akıllı telefonunuzdaki tarayıcı başlatmanız gerekmektedir. Telefonunuzda herhangi bir tarayıcı bulunmuyorsa Chrome tarayıcısı işinizi görecektir. Tarayıcı açtıktan sonra tarayıcıya ait seçenekler bölümünden masaüstü görünümünü açın. Ardından arama bölümüne facebook yazıp hesabınızı açın. Ardından masaüstünde facebook hesap silme işlemi için neler yapmanız gerekiyorsa aynılarını gerçekleştirin. Karşınıza çıkan işlemleri tamamlayın ve facebook hesabınızı kalıcı olarak kapatın. Bu sayede hangi marka olursa olsun her akıllı telefon sayesinde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Dikkat Etmeniz Gerekenler;

  1. Facebook hesap silme işleminin tamamlanmasının ardından arkadaşlarınız hesaplarınıza erişemez.
  2. Silme onayını verdikten sonra hesabınız 14 gün ile dondurulmuş sayılır.
  3. Bu 14 günlük süre içinde hesabınıza yeniden giriş yaparak işleminizi iptal edebilirsiniz.
  4. 14 günün tamamlanması durumunda hesabınıza bir daha erişim sağlamanız mümkün olmayacaktır.
  5. Hesap silme işleminden sonra 14 gün geçen hesapların yeniden açılması mümkün olmayacaktır.

Tüm bunları yapıp facebook hesap silme işlemini gerçekleştiremiyorsanız ayarlar bölümünden daha önce giriş yaptığınız hesaplardan çıkış yapmanız gerekecektir. Ayrıca hesabınızı silmeden önce yine ayarlar bölümünden hesabınızı yedeklemeniz de mümkün.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2018, 17:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
MUhittin
MUhittin - 2 yıl Önce

Facebook silin

Gülhan kanik acar
Gülhan kanik acar - 2 yıl Önce

Hesabım çalındı kapatamıyorum

banner307

banner325