Alexa

Fevzi Apaydın: "Minibüsçü Esnafımızın İtibarsızlaştırılması Yanlış!"

TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, “Minibüsçü, dolmuşçu, taksici gibi gün içinde binlerce vatandaşımızı taşıyan esnafımız, diğer tüm esnaf ve sanatkârlarımız gibi görevini layıkıyla yapmaya çalışan, tüm yolcularının can ve mal güvenliğinden sorumlu olan bir camiadır." dedi.

Fevzi Apaydın: "Minibüsçü Esnafımızın İtibarsızlaştırılması Yanlış!"

Minibüsçü ve dolmuşçu esnafı olumsuz davranışlar içerisinde gösteren senaryo ve çekimlerde daha hassasiyetli davranılmasını beklediklerini ifade eden Fevzi Apaydın,Vatandaşların kafasında bu kesime yönelik önyargı oluşmasına neden olan ve bu meslekleri zedeleyecek senaryoları şiddetle kınadıklarını ifade etti.

"Bu tür senaryoları şiddetle kınıyoruz"

Bazı televizyon dizilerinde minibüsçü, dolmuşçu, taksici gibi mesleklerin itibarsızlaştırıldığına dikkati çeken TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, Minibüsçü, dolmuşçu, taksici gibi gün içinde binlerce vatandaşı taşıyan esnafın diğer tüm esnaf ve sanatkârlar gibi görevini layıkıyla yapmaya çalışan, tüm yolcularının can ve mal güvenliğinden sorumlu olan bir camia olduğunu belirterek, "Bazı televizyon dizilerinin senaryolarında, bu kesime yönelik sürekli olumsuz algı oluşturuluyor. Toplumumuzu ve bu meslekleri zedeleyecek bu tür senaryoları şiddetle kınıyoruz” dedi.

Bu olumsuz algıyı hak etmiyorlar

Taşımacı esnafının görevini layıkıyla yapan meslek kollarından biri olduğunu vurgulayan Başkan Fevzi Apaydın, “Son günlerde taksici, dolmuşçu, minibüsçü esnafımız dizilerde bu mesleklerin, toplumda kabul görmeyecek davranışlarda gösterilmesinden çok rahatsız. Milyonlarca vatandaşımızın izlediği kanallarda, bu kesimin itibarsızlaştırılmasına ve hedef gösterilmesine yönelik sahneler yer alıyor. Acil durumlarda araç içinde müdahale ederek yolcusunun hayatını kurtaran, güzergâhını değiştirerek yolcuyu hastaneye götüren, araç içinde unutulan değerli eşyalara gözü gibi bakıp sahibine ulaştıran taşımacı esnaf ve sanatkâr camiası bu olumsuz algıyı hak etmiyor. Bu kesim, kendi ailesini koruduğu gibi tüm yolcularını koruyan, vatanını milletini seven, toprağı namus gören ve kimsenin malına, namusuna kastetmeden görevini yapan esnaf teşkilatının önemli mensuplarıdır” dedi.

"İyi ya da kötü insan olmanın meslekle hiçbir ilgisi yoktur."

Tüm mesleklerde iyi insanların da kötü insanların da olduğunu vurgulayan Fevzi Apaydın, “Minibüsçü ve dolmuşçu esnafını, bu ve bunun gibi yalnızca olumsuz davranışlar içerisinde gösteren senaryo ve çekimlerde daha hassasiyetli davranılmasını bekliyoruz." dedi.

İnsanın olduğu her yerde iyinin de kötünün de yer aldığını belirten Apaydın, "İyi ya da kötü insan olmanın meslekle hiçbir ilgisi yoktur. Buna rağmen dizi ve filmlerde yalnızca minibüsçüler, dolmuşçular, taksiciler tüm kötü örnekleri sergiliyormuş gibi göstermek yanlıştır. Vatandaşlarımızın kafasında bu kesime yönelik önyargı oluşmasına neden olan ve bu meslekleri zedeleyecek senaryoları şiddetle kınıyoruz” dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2018, 13:53
YORUM EKLE