Alexa

Fevzi Apaydın Uyardı: Kurban Bayramında Kazalara Dikkat!

TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, Ramazan ve Kurban bayramlarında tatil süreci uzadıkça trafikte kaza sayısınında arttığına dikkat çekerek, vatandaşların trafik kuralları ile aşırı hıza ekstra özen göstermelerini istedi.

Fevzi Apaydın Uyardı: Kurban Bayramında Kazalara Dikkat!

Kurban Bayramına bir kaç gün kala uyarılar gelmeye devam ediyor. Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasından dolayı trafik kazalarında yaşanabilecek traf kazalarına dikkat çekiliyor.

Kurban bayramı öncesinde vatandaşların bayram trafiğinde daha dikkatli olması gerektiğini ifade eden Fevzi Apaydın, "Ramazan ve Kurban bayramlarında tatil süreci uzadıkça trafikte kaza sayısı da artıyor. Vatandaşlarımızın bayram trafiğinde daha dikkatli olması gerekiyor." dedi. Son 8 yılda 9 gün olan bayram tatillerinde 4 günlük bayram tatillerine göre trafik kazalarında daha çok ölüm yaşandığına dikkat çeken Apaydın, Bayram tatillerinin zehir olmasını istemeyen ve Kurban Bayramı’nda tatile çıkacak olan vatandaşların trafikte dikkatli olmasını tavsiye etti.

TRAFİKTE DİKKATLİ OLUNMALI

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın'ın konuyla ilgili yazılı basın açıklaması şöyle: “Maalesef can kaybı olan trafik kazaları uzun bayram tatillerinde daha fazla yaşanıyor. Özellikle bayram ile tatili bir arada yapacak vatandaşlarımız trafikte büyük bir yoğunluğa neden oluyor. Geçtiğimiz yıl Kurban Bayramı 10 günlük tatilde 159 kazada 122 ölü ve 482 yaralı vatandaşımız vardı. Bu yıl da yine Kurban Bayramı’nda 9 günlük uzun tatili değerlendirmek isteyen vatandaşlarımız trafikte her zamankinden daha dikkatli olmalı. Tüm uyarılar dikkate alınmalı, saat başı mola vererek yolculuğa devam edilmeli, gidilecek güzergahtaki kör noktalar önceden tespit edilmeli. Tabi bunlarla birlikte aşırı hızdan kaçınmalı, emniyet kemeri mutlaka takılmalı. Trafik kurallarına uymak hem kendimize hem araçtaki sevdiklerimize saygı duymaktır.” 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2018, 03:00
YORUM EKLE