Alexa

Flaş Haber: Dev Şirketlere Kayyım!

FETÖ "himmet" adı altında finansal destek sağlandığı iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında, dev şirketlere kayyum atanması yapıldı.

Flaş Haber: Dev Şirketlere Kayyım!
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosu'nca, FETÖ/PDY'ye "himmet" adı altında finansal destek sağlandığı iddialarıan yönelik yürütülen soruşturma devam ediyor.

Savcılık dosyada adı geçen şirketlere Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) 133. maddesi uyarınca kayyum atanmasıistendi. Talebi değerlendiren Anadolu 1. Sulh Ceza Hakimliği Dumankaya ailesine bağlı şirketlere kayyum olarak atanmasına karar verdi.

Dumankaya ailesine bağlı şirketlerin ticari hayatta FETÖ/PDY terör örgütü ile birlikte hareket ettikleri, terörün finansmanını sağladıklarının açık ve net olduğunu ifade eden hakimlik, bu kapsamda, Halit Dumankaya, Barış Değer Dumankaya, Ayla Dumankaya Pirinççi, Uğur Dumankaya ve Semih Serhat Dumankaya'ya ait şirketlere, TMSF yetkililerinin, yönetim organının tüm yetkilerini kullanmak ve yeni yönetim kurulunu oluşturmak üzere kayyum olarak atanmasına karar verdi. 
Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2016, 22:00
YORUM EKLE