Yandex Metrika

Gaziantep Yeniden Gazi Olur Yıkılmaz

Parlementerler Derneği Yönetim Kurulu; 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi ve terör saldırıları üzerine yazılı basın açıklaması yaparak, terörün hiç bir gerekçesi olmayacağını ifade ettiler.

Gaziantep Yeniden Gazi Olur Yıkılmaz
22 Ağustos 2016 Pazartesi 14:40

"Aslolan milletin iradesidir. Milli İrade PARLAMENTER DEMOKRATİK sistemi tercih etmiştir. Devletin bekasını tehdit eden bu büyük badireye karşı çözüm; ben merkezli anlayışın süratle terkedilerek, Parlamenter Demokrasi’den ayrılmadan, bu sistem içerisinde uzlaşı ile sağlanabilir."

Parlementerler Derneği Yönetim Kurulu; 15 Temmuz FETÖ danbe girişimi ve terör saldırıları üzerine yaptığı basın açıklamasında; "15 Temmuz Darbe Girişimi esnasında ve sonrasında bugüne kadar Yurdumuzun her yöresinden, (Elazığ, Bitlis, Van, Şanlıurfa ...) ve Gaziantep dâhil olmak üzere yüzlerce vatan evladımızı kaybetmiş bulunuyoruz. Bu menfur saldırılarda kaybettiğimiz vatandaşlarımızın hepsine Yüce Allah'tan sonsuz rahmet diliyor, terör ve uzantılarını lanetliyoruz."dedi.

Parlementerler Derneği Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklama şöyle:

Gaziantep Yeniden Gazi Olur Yıkılmaz, Türk Milleti Şehit Oğlu Şehit Olur Bölünmez...
 
15 Temmuz Darbe Girişimi esnasında ve sonrasında bugüne kadar Yurdumuzun her yöresinden, (Elazığ, Bitlis, Van, Şanlıurfa ...) ve Gaziantep dâhil olmak üzere yüzlerce vatan evladımızı kaybetmiş bulunuyoruz. Bu menfur saldırılarda kaybettiğimiz vatandaşlarımızın hepsine Yüce Allah'tan sonsuz rahmet diliyor, terör ve uzantılarını lanetliyoruz.
 
Türkiye Cumhuriyetini 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsü ile diz çöktüremeyenler başka bir plan olarak terör örgütlerini tedavüle sokmuşlardır. Bu kanalla saldırılarını sürdürmek ve bizi teslim almak istemektedirler.
 
Aziz milletimiz üzerine boca edilen hayâsız akınlar iman dolu göğsümüzde kahrı perişan olacaktır. Devletimiz bu melanet şebekelerinin oyunlarını başlarına geçirecek ve hak ettikleri en elim ceza ile müsebbipleri cezalandıracaktır.
 
İnsanların en mutlu gününü cehennem ateşine çeviren kiralık beyinlerin yaptığı saldırılar milli birliğimiz karşısında tuzla buz olacak ve asla maksadına ulaşamayacaktır.
 
Terörün hiçbir gerekçesi olamaz. Nereden ve kimden gelirse gelsin, hangi maske ve sebebi kullanırsa kullansın, kökeni ve maksadı ne olursa olsun kayıtsız ve şartsız insaniyet ve millet namına nefretle tel’in ediyoruz.
 
Milletimiz tıpkı Kurtuluş Savaşı’ndaki ruhla tek yürek ve tek bilektir. Hepimiz yekvücut olmuşuzdur. Antepli Şahin şehadete erecek ancak Antep teslim olmayacak ebediyen Gazi kalacaktır. Adı ister FETÖ, ister PKK, ister IŞİD ne olursa olsun ruhunu şeytana satmış hiçbir ihanet şebekesi bu topraklarda yeşeremeyecektir.
 
Öte yandan kanlı ve kalleş terörün alçakça saldırıları karşısında, artık siyasi mücadele ve rekabet anlam ve önemini kaybetmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Büyük Türk Milleti topyekûn siyasetin çok ötesinde bir ve bütün olarak var olma mücadelesi vermektedir.
 
Bugüne kadar ülkeyi yöneten siyasal iktidar ve devletin tepe noktasındaki yetkililer eğer samimiyetle ve kararlılıkla akan kanı durdurmak ve Vatan Coğrafyasını muhafaza etmek istiyorlarsa; siyasi hesap ve çıkarlarını bir tarafa bırakarak, en azından Terörün Kökü Kazınana kadar, Milli Birlik anlayışı ile Ülke Yönetme Sorumluluğunu PARLAMENTER DEMOKRASİ çerçevesinde paylaşabilmelidir.
 
7 Ağustos'ta Yenikapı’da ortaya konulan Ruh ve Birliktelik söylemle değil, icraatla da devam ettirilerek teröre asla prim vermeyen Muhalefet Partilerinin ve Aziz Milletimizin Milli Sinir Sistemini temsil eden çeşitli STK ve Kuruluşların da sorumluluk alacağı koordineli bir anlayışla Güzel Ülkemiz yönetilmeli, bir ve bütün olduğumuz Dost, Düşman Bütün Dünyaya ilan edilmelidir.
 
Aslolan milletin iradesidir. Milli İrade PARLAMENTER DEMOKRATİK sistemi tercih etmiştir. Devletin bekasını tehdit eden bu büyük badireye karşı çözüm; ben merkezli anlayışın süratle terkedilerek, Parlamenter Demokrasi’den ayrılmadan, bu sistem içerisinde uzlaşı ile sağlanabilir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
PARLAMENTERLER DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.