Alexa

Gelemen Meslek ve Teknik Anadolu Lisesinden Uluslararası Örnek Çalışma

Dr. Veteriner Hekim Tuncay EKER beraberindeki 10 kişilik gurup PRAG'da  Tarım Meslek Lisesi Horky Nad Jizerou' da ve PRAG'da Justenikace Çiftliğinde çalışmalarına başladılar.

Gelemen Meslek ve Teknik Anadolu Lisesinden Uluslararası Örnek Çalışma

Gelemen Veteriner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden  01 Ocak 2019 tarihinde 20 öğrenci yurt dışına bilgi ve görgüsünü artırmak için gönderilmişti.

20 Öğrenci Yurduna Dönüyor

Türkiye ve Samsun''un nadir okullarından Gelemen Veteriner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 01 Ocak tarihinde 10 kişilik bir gurup Dr. Veteriner Hekim Tuncay EKER beraberinde embriyo transferi çalışmaları için ÇEK Cumhuriyeti'ne, diğer 10 kişilik gurup ise Veteriner Hekim Mustafa CANBAZOĞLU beraberinde embriyo transferi çalışmalarında bulunmak üzere Macaristan Budapeşte'ye göndarelmeşti.

Dr. Veteriner Hekim Tuncay EKER beraberindeki 10 kişilik gurup ela birlikte PRAG'da Tarım Meslek Lisesi Horky Nad Jizerou ve PRAG'da Justenikace Çiftliğinde çalışmalarına başladılar. Edindikleri arkadaşları ile birlikte ekip ruhu içinde hareket eden öğrenciler, son çalışmaları olan sun'i tohumlama senkronizasyonu uygulamasını da başarıyla bitirdiler. Diğer taraftan, Prag'da dondurulmuş embriyo çalışmaları üzerine eğitim alacak olan öğrencileri çalışmalarını tamamlayıp Türkiye-Samsun'a dönecekler.

Aynı zamanda, 22 Mart 2019  tarihine planlanlanan embriyo transfer çalışmalarında bulunmak uzere 10 kişilik öğrenci ekibi de Veteriner Hekim Yaşar Şahin beraberinde hazırlıklarını sürdürüyor. 

Çalışmalarını kapsamhaber'e anlatan yetkililer, Türkiye'nin hayvancılık ekonomisi için çığır açacak dondurulmuş embriyo transferinin ülkemize kazanımlarının oldukca yüksek olacağı ifade edildi. 

kapsamhaber/ Mustafa Kemal Bektaş

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 17:25
YORUM EKLE