Alexa

Hamit Kılıç Kimdir? (Aslen Nerelidir)

Bafra Belediyesi Başkanı olan ve çalışmalarıyla Bafralıların gönlünü kazanan Hamit Kılıç'ın kim olduğu merak ediliyor. Vatandaşlar, Hamit Kılıç kimdir? Hamit Kılıç nerelidir? şeklinde ki sorulara cevap arıyor.

Hamit Kılıç Kimdir? (Aslen Nerelidir)

Hamit Kılıç, Bafra belediye Başkanı oldu. Kılıç'ın öz geçmiş bilgileri merak ediliyor. Bafra'da belediye başkanlığı koltuğuna oturduktan kısa zaman sonra yaptığı işlerle adından söz ettiren Hamit Kılıç Bafralılar tarafından da sevildi. Peki Hamit Kılıç kimdir? Başkan Kılıç aslen nerelidir? 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın Milletvekili Aday Adayı olmasının ardından atanan Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin'in de yerine Bafra Belediyesi Başkanlığı koltuğuna Hamit Kılıç seçilmişti. AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, yaptığı açıklamada; "Bafra Belediye Başkan adayı olarak, yapılan temayül yoklaması ve istişareler sonrası Sayinn Cumhurbaşkanımızın onayı ile Hamit Kılıç belirlenmiştir. Samsunumuza hayırlı olsun." ifadelerini kullanmıştır.

Hamit Kılıç Kimdir?

1967 yılında Bafra’da doğan Hamit Kılıç, İlk ve Orta Öğrenimini Bafra’ da tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde okudu.1990 yılında kurduğu Sıhhat Tekstil Ltd. Şti. ile iş hayatına başlayan Hamit Kılıç, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası’nda üç dönem Meclis Üyeliği, Başkan Yardımcılığı, iki dönemde Bafra Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Üyeliği yaptı. İmam-Hatip Okulları Platformu Bafra Temsilciliği, Yavuz Selim Vakfı Bafra Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı görevlerinde de bulunan Hamit Kılıç, 2014 yılı yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Bafra Belediyesi Meclis Üyeliğine seçildi. Hamit Kılıç ayrıca, Meclis 1. Başkan Vekili, Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği, Büyükşehir Belediyesi Encümen Üyeliği yaptı.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2019, 14:01
YORUM EKLE