Alexa

Hangi Bakanların telefonunda ByLock çıktı?

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin gizli haberleşmede kullandığı Bylock programını kullananlar arasında bakanlarında olduğu tespit edildi.

Hangi Bakanların telefonunda ByLock çıktı?
Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin gizli haberleşmede kullandığı Bylock programını kullananlar arasında bakanlarında olduğu bilgisine ulaşıldı.

Şifresi kırılan Bylock  programın  2 bakanın da  cep telefonunda yüklü olduğu tespit edildiği iddia edildi.

Sözcü'nün haberine göre; FETÖ'nün ‘siyasi ayağını merak ederken, gözler bakan, milletvekili ve belediye başkanlarına çevrildi. Siyasetteki FETÖ'cü tartışması sonrası güvenlik birimleri kritik bazı bilgilere ulaştı. Şifresi kırılan ByLock sisteminden AKP'li iki bakan da çıktı. Her iki bakanın kullandığı telefon cihazlarına bu programın yüklendiği bilgisi kesinleşti. Bakanlardan birinin kardeşi FETÖ'ye yakın bir isim. Bu bakan, AKP'nin ilk yıllarından beri aktif ve önemli görevler üstlendi. Telefonunda ByLock tespit edilen ikinci bakan ise siyasette iniş-çıkışlar yaşayan bir isim. 2007'den sonra yıldızı parladı. Oğlu da halen FETÖ'den tutuklu bir isimle aynı büroda çalıştı.

FETÖ soruşturmaları sırasında gizli tanık olan bir hakim, ByLock programı konusunda önemli itiraflarda bulunmuştu. Kendi cep telefonuna da bir örgüt üyesi tarafından programın yüklediğini belirten gizli tanık, bu programın 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarından sonra geliştirildiğini söyledi. Örgüt üyeleri, 2014'ten sonra kendi aralarında gizli yazışma için, bu programı kullanmaya başladı.

YORUM EKLE