Alexa

İBB Başkan Adayı Mevlüt Uysal'dan İlk Açıklama!

AK Parti tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğu kesinleşen Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'dan ilk açıklama yapıldı.

İBB Başkan Adayı Mevlüt Uysal'dan İlk Açıklama!

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklanan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, ilk açıklamasında; "Allah beni İstanbul halkına karşı mahcup etmesin" ifadelerini kullandı. 

"HEP BERABER YAPACAĞIZ; HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ"

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya'nın ismini açıklamasının ardından İBB Başkan Adayı Mevlüt Uysal, yaptığı açıklamada onur duyduğunu belirterek; "Genel başkanımızın genel merkezimizin, partimizin adayı olarak gösterilmekten onur ve gurur duydum. Allah bana İnşallah genel başkanımıza, genel merkezimize, mahcup olmadan hizmet etmeyi nasip eder. AK Parti içerisinde siyaset yaptığım için Allah'ıma tekrar şükrediyorum. Şu anda İBB bir bayrak değişimi var. Biz hep diyorduk ki, "Biz herhangi bir parti değiliz". Bir kez daha bu bayrak değişiminde herhangi bir parti olmadığımız gördük. Belediye başkanımız istifa ediyor ama teşkilatıyla birlikte toplantıda, "Yeni seçilecek başkanın arkasındayım" diyor. Öyle bir teşkilatla beraberiz ki temayül,arkasından çalışma, bu saate kadar kimi aday gösterirse 179 meclis üyenin 179'u da adayın arkasında. İnşallah AK Parti'den yani herhangi bir partide olmayan AK Parti'de nasıl belediye başkanlığı yapılması gerekirse öyle bir belediye başkanlığı yapmayı nasip eder. Bunun tek formulü var.Ne olur, " Seni seçtik başının çaresine bak " demeyin. Bunu başarırsak hep birlikte başaracağız. Sizlerden oy değil , biraz sonra yapılacak oylamadan sonra şahsım seçildikten sonra sizlerden destek bekliyorum. AK Parti'ye, Genel Başkanımıza, geçtiğimiz seçimde İstanbul halk güvendi. Şu anda bayrak değişiminde oy veren insanları hakları var. Onları mahcup etmeden, bize oy vermeyenleri mahcup edecek bir çalışma ile 2019'da milletimizin karşısına çıkarız oyumuzu arttırarak yolumuza devam ederiz. Bunu yaparsak hep beraber yapacağız. Allah beni genel başkanımıza, teşkilatımıza , İstanbul halkına karşı mahcup etmesin" dedi. 

Mevlüt Uysal Kimdir?

Başakşehir Belediye Başkanı olan Mevlüt Uysal, 1966 yılında Antalya’nın Alanya ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini memleketinde tamamladıktan sonra, 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Üniversiteden mezun olduktan sonra başladığı serbest avukatlık mesleğini icra ederken, bir taraftan da aktif siyasetle uğraştı. AK Parti'nin kurulması ile birlikte, Küçükçekmece İlçe Teşkilatı kurucu başkanı oldu.  

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2017, 16:51
YORUM EKLE

banner307

banner313