Alexa

Kaldırımları İşkal Eden Seyyarlara Geçit Yok

İlkadım  Belediyesi

Kaldırımları İşkal Eden Seyyarlara Geçit Yok

İlkadım  Belediyesi zabıta ekipleri Müdürlüğü kent sakinlerinin yoğun olarak kullandığı caddeleri, sokak ve kaldırımları işgal eden seyyar satıcılaragöz açtırmıyor.

İlkadım  Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri insan ve araç trafiğinin yaşandığı İstasyon Mahallesi Engin ve Anafartalar Sokak üzerinde faaliyet gösteren işyerleri ile vatandaşların uğrak yeri olan kalabalık iş merkezlerinde kaldırım işgal ederek seyyar satış yapanlara karşı denetim gerçekleştirildi. 

İlkadım Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, kent sakinlerini zor durumda bırakan kaldırım işgallerine karşı uygulama ve denetimleri bundan sonra sıkılaştırılacaklarını duyurdu. Bütün uyarılara ve tutanaklara rağmen işgale devam edenler hakkında gerekli yasal işlem ve cezai müeyyide uygulanacağı belirtildi.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları konuştu:

"Kaldırımların şehirlerin uygarlık seviyesini göstergesidir. Kaldırımların usulsüz şekilde kullanımının görüntü kirliğine sebep olduğu gibi, bundan daha da önemlisi yayaların hayatlarını tehlikeye attığına da dikkat çekti. Başkan Demirtaş " Vatandaşlarımızın huzurunu, güvenlik ve esenliğini bozan her türlü girişimin önlenmesi için yoğun bir şekilde çalışmalarımızı arttıracağız. Bu işgallere müsamaha göstermemiz söz konusu olamaz.Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, 7 gün 24 saat görevinin başında olup, şikâyet ve talepleri hemen değerlendirmeye alarak en kısa sürede sonuçlandıracaktır"

YORUM EKLE