Alexa

Kamu-Sen'den "Yandaş-Sen’in Genel Başkanı" na Cevap

Türkiye Kamu-Sen Samsun İl Başkanı Ahmet Keskin, "okullarımızda yıllardır okutulurken daha sonra kaldırılması kararı alınan Andımız’ın yeniden okunabilme ümidinin ortaya çıkmasından büyük mutluluk duyuyoruz." dedi.

Kamu-Sen'den "Yandaş-Sen’in Genel Başkanı" na Cevap

Danıştay’ın “Andımız”ın yeniden okutulması kararına karşı bazı kesimlerin hazımsızlık gösterdiğini belirten Ahmet Keskin, "Koro halinde Danıştay'ın kararına tepki göstererek Andımızın okutulmasına tepki göstermeye başlamıştır." dedi.

Türkiye Kamu-Sen Samsun İl Başkanı Ahmet Keskin yazılı basın açıklaması şöyle:

Vay efendim neymiş, Danıştay kendisini yürütmenin yerine koymaz, yürütmenin takdir hakkını yok sayamaz, yürütmenin takdir yetkisini kullanamazmı Diğeri; Aman efendim, Anayasamıza göre Danıştay, idarenin yerine geçerek karar veremezmiş.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASI’nın Başlangıcı’nda

“Türk Vatanı ve Milletinin ebedi varlığını ve Yüce Türk Devletinin bölünmez bütünlüğünü belirleyen bu Anayasa, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, ölümsüz önder ve eşsiz kahraman Atatürk’ün belirlediği milliyetçilik anlayışı ve onun inkılap ve ilkeleri doğrultusunda;” denilmektedir.
Burada mesele hukuksal mı dır, Yoksa;
“Beni Türk milletinden sayma”  diyen, ne idiği belirsiz Mustafa Sabri’nin savunucusu, Yandaş-Sen’in Genel Başkanı’nın;
“Gerici, baskıcı, militarist, totaliter zihniyetin ürünü olan öğrenci andı” diye tarif ederek verip veriştirdiği, bir zihniyet sorunumu dur.

Geçmişte pkk’nın da kaldırılmasını talep ettiği;

“Türküm, doğruyum, çalışkanım, İlkem: küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir. Ülküm: yükselmek, ileri gitmektir.

Ey Büyük Atatürk! Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.
Varlığım Türk varlığına armağan olsun.

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE” Sözleri kimleri rahatsız etmektedir, kimlere batmaktadır.?

Türküm, doğruyum, çalışkanım demek yanlış mı? 

Küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak’ ifadesinden rahatsız mı oluyorsunuz? Bu milletin ekmeğini yeyip varlığınızı nereye, kimlere armağan etmek istiyorsunuz?

Neden olduğunuz gibi görünmüyorsunuz?

Siz ne yaparsanız yapın. Bizim ülkülerimiz Türkçe’dir, ülkemiz Türkiye’dir, mazlumların ve mağdurların umudu da Türk Milleti’dir.

Ecdadımızdan bize miras kalan kudret ve tarihi şuurla, herkese ve her şeye rağmen

"Varlığım Türk varlığına armağan olsun!" diyeceğiz.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2018, 22:44
YORUM EKLE