Alexa

Karadeniz'de Sıcak Çatışma!

PKK'nın sözde Karadeniz açılımı devam ederken Gümüşhane'nin Kürtün ilçesi Damlı köyü mevkiinde jandarma timleri ile terörist grup arasında çatışma çıktı.

Karadeniz'de Sıcak Çatışma!
PKK'nın sözde Karadeniz açılımı devam ediyor. Karadeniz'de yer yer çatışmalar sürerken Bu kez Gümüşhane'nin Kürtün ilçesi Damlı köyü mevkiinde jandarma timleri ile terörist grup arasında sıcak çatışma yaşandı.

Olayla ilgili olarak Gümüşhane Valiliği'nden yapılan yazılı açıklama şöyle:


PKK/KCK terör örgütünün sözde Karadeniz açılım grubuna yönelik ilimizde yürütülen planlı operasyonlar neticesinde Gümüşhane ili Kürtün ilçesi Damlı köyü Yaylacık yaylası mevkiinde pusu faaliyeti yürüten jandarma timlerimizce 25.09.2016 günü saat 01.37’de 3 kişi oldukları değerlendirilen teröristle sıcak temas sağlanmıştır. Akabinde teröristler Yurttepe yaylası istikametine kaçmış ve yine o bölgede konuşlanmış diğer timlerimiz ile saat 02.28’de ikinci kez sıcak temas sağlanmıştır. Havanın aydınlanmasıyla arama tarama faaliyetleri icra edilmiş olup 1 adet kalaşnikof içinde 30 mermisi çatışma yaşanan bölgede bulunmuştur. Halen operasyon ve arama tarama faaliyetleri devam etmektedir” denildi.
YORUM EKLE