Alexa

Kars'ta 6 terörist öldürüldü

Kars'ın Kağızman ilçesinde PKK'nın Çekçe Bölge Sorumlusunun da bulunduğu 6 terörist etkisiz hale getirilirken bir terörist de yaralı olarak ele geçirildi.

Kars'ta 6 terörist öldürüldü
TSK tarafından yapılan hava destekli operasyonda  mehter marşı eşliğinde PKK inlerinde vuruldu. 

Uyarı yapılmasına rağmen güvenlik güçlerinin ‘teslim ol’ çağrısına uymayan PKK'lı teröristler  güvenlik güçlerine ateşle karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada,  sözde 'Çemçe bölge sorumlusu'nun da bulunduğu 6 terörist öldürüldü, 1 terörist yaralandı.

Kars Valiliği’nden de yazılı açıklamada; Kars ili Kağızman ilçesi Çemçe kırsalında faaliyet gösteren BTÖ mensuplarının etkisiz hale getirilmesi amacıyla 01 Ekim 2016  tarihinde Kars İl Jandarma komutanlığınca operasyon başladığını  İnsansız keşif araçlarıyla yapılan tespiti müteakip 02 Ekim 2016 Pazar günü Çemçe kırsalında bir grup BTÖ mensubuyla temas sağlandığı, yapılan teslim ol çağrısına ateşle karşılık verilmesi üzerine hava debtekli operasyonla birlikte  7 terörist etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Öldürülen teröristlerin üzerinden,1 adet M16 piyade tüfeği, 1 adet Bixi makineli tüfek, 5 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, cephane ve yaşam malzemesi ele geçirildiğini belirten Kars valiliği,"Teröristlerin Erzurum, Kars ve Ağrı illerinde sivil vatandaşlarımızın katledilmesi başta olmak üzere sabotaj, saldırı ve yol kesme eylemlerine katıldıkları tespit edilmiştir. Güvenlik güçlerimizin bölgede yaptığı operasyonlar devam etmektedir. Kars İl Jandarma Komutanlığı, asli vazifesi olan tüm vatandaşlarımızın emniyet ve huzuru ile asayişin temin ve muhafazasını sağlamak için sorumluluk sahasında son BTÖ mensubu etkisiz hale getirilinceye kadar terörle mücadele faaliyetlerine kesintisiz olarak devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

 
Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2016, 00:21
YORUM EKLE