Alexa

Kavurmacı Tutuklanacak mı?

Ömer Faruk Kavurmacı hakkında hazırlanan iddianamenin gönderildiği mahkemeye dilekçe veren avukat Burak Bekiroğlu, mahkemeden yakalama kararı çıkarılmasını talep etti.

Kavurmacı Tutuklanacak mı?

Hürriyet'in haberine göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın tutuklanmasına yönelik yakalama kararı çıkarılması talep edildi. 

Avukat Bekiroğlu mahkemeye verdiği dilekçede şu ifadeleri kullandı: “Tahliye kumpası niteliğindeki kamu vicdanını derinden yaralayan ve milletimizce kabul edilmesi mümkün olmayan şaibeli tahliye kararından dolayı, bu aşamada bu büyük yanlıştan dönülmesi dileği ile sayın makamınızdan şüpheli Ömer Faruk Kavurmacı hakkında tensiple birlikte tutuklamaya yönelik yakalama kararı verilmesini talep ederiz” 

Yine habere göre; İlkokulda devamsızlık yapan öğrencilerin özel hastaneden aldıkları raporun bile geçerli sayılmadığını belirten avukat Burak Bekiroğlu, “Şüphelinin tahliye kararında özel bir hastane raporuna dayanarak gerekçe yapılmasının izahı mümkün değildir” ifadelerini kullandı.

Adil Öksüz’ün de serbest bırakıldıktan sonra kaçtığını belirten Bekiroğlu, Kavumacı’nın tensip kararı ile tutuklanmasına yönelik yakalama kararı çıkarılmasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2017, 22:55
YORUM EKLE