Alexa
banner314

Koncuk: Gençlerimiz İçin Asıl Tehlike Taşeron Sistemdir

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Genç için asıl tehlikenin taşeron sistem olduğunu, devam ederse tüm gençlerin KPSS'yi kazansa da taşeronlaşma tehdidi altında olacağını belirtti.

Koncuk: Gençlerimiz İçin Asıl Tehlike Taşeron Sistemdir

Başbakan Binali Yıldırım,Türk-İş Başkanı Ergün Atalay'ı ziyaretinden sonra basın açıklamasında  taşeron işçilerle ilgili kadro çalışmanın tamamlanmak üzere olduğunu belirterek,  "Muhakkak bu meseleyi gündemden çıkaracağız ve çalışanlarımızı, kamuda taşeron olarak çalışanların statülerini bir kalıcı esasa bağlayacağız" ifadelerini kullanmıştı.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk,  Başbakan Binali Yıldırım’ın Taşeron konusunda yaptığı açıklamaları değerlendirdi.

“Yapılan açıklamayı önemsiyorum” diyen Koncuk, “İktidarın sorumluluğudur ve gereken yapılmalıdır” ifadelerini kullanarak;. “Gençlerimiz için asıl tehlike taşeron sistemdir” ve “Bu sistem devam ederse KPSS’yi kazananlar da taşeronlaşma tehdidi altında olacaktır” dedi.

İsmail Koncuk yaptığı değerlendirmelerin satır başları şöyle: 

“Taşeron konusunda yapılan açıklamayı önemsiyorum. Kamuda 750 bini bulan taşeron çalışan tamamen İktidarın sorumluluğudur. Gereği yapılmalıdır.

KPSS kazanmış gençlerimiz taşerona kadro konusuna kaygıyla yaklaşsa da, bu kadroların onlar için bir tehlike oluşturması söz konusu değildir.

750 bin taşeron zaten kamuda bir kadroyu doldurmaktadır ve ülkemizin şuan kamuda gelişmiş ülkelere göre 2 katı memur ihtiyacı bulunmaktadır.

Gençlerimiz için asıl tehlike taşeron sistemdir ve devam ederse tüm gençlerimiz KPSS'yi kazansa da taşeronlaşma tehdidi altında olacaktır.

Sayın Başbakan ve Sayın Sarıeroğlu yıl sonuna kadar sonlanacağını açıklamışlardır ancak uygulanacak formül nedir, açıklanmalı ve tartışılmalıdır.

Taşeron sistemi kaldırıyoruz derken 4-C'den sonra kamuya 4-D-E gibi yeni bir ucubeyi peydahlayıp, bu da asıl alım haline getirilmemelidir.

Sistem ayrımcılık, torpil vb. kapalı olmalıdır. Geçmişte sistem daha kurgulanırlarken "Bize üye olmazsan işin zor" diyen alçaklar unutulmasın.

Türkiye Kamu-Sen olarak bu ülkenin evlatlarının taşeronlaşma gibi insanlık dışı sistemi hak ettiğini düşünmüyor ve bu sebeple mücadele ediyoruz.

Kurgulanacak sistemi de yakından takip ederek, gerekli tepkileri oluşturacağımızdan hiç kimsenin kaygısı olmasın. Yeni bir haksızlık olmasın.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2017, 14:44
YORUM EKLE

banner307

banner313