Alexa

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'dan Amasya Ziyareti

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Amasya'da esnaf ziyaretinde bulundu. konuşmalarında, Amasya'nın turizm açısından geleceğinin çok parlak olacağını söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'dan Amasya Ziyareti

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Amasya'ya geldi.

Ersoy; "Bizim turizmde ülke olarak hedeflerimiz çok büyük. Stratejik sektörde rakamlar oluşturabilmek için bizim klasik turizm alanlarının yanında yeni turizm alanlarımızı eklememiz gerekiyor" dedi.

Amasya ziyareti kapsamında, restorasyonu tamamlanan Sultan İkinci Bayezid Külliyesi'nin açılış töreninin ardından, turizm sektör temsilcileriyle buluşan  Mehmet Nuri ErsoyŞehzadeler Müzesi, Hazeranlar Konağı ve Yalıboyu Evleri'nde incelemelerde bulundu.

 AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti. AK Parti İl Başkanlığının düzenlediği esnaf gezisine de katılan Ersoy, Pirler Parkı'nda partililerle bir araya gelen Ersoy, burada yaptığı açıklamada, Amasya'nın turizm açısından geleceğinin çok parlak olacağını gözlemlediğini kaydetti.

Amasya'nın kültür turizminde marka şehir haline gelmesinden dolayı mutlu olduğunu dile getiren Bakan Ersoy,  turizmde ülke olarak hedeflerinin çok büyük olduğunu ifade ederek, "Stratejik sektörde rakamlar oluşturabilmek için bizim klasik turizm alanlarının yanında sizinki gibi yeni turizm alanlarımızı eklememiz gerekiyor. Başta yerli turist olmak üzere yabancı turistleri de bu bölgelere kaydırmamız gerekiyor. İkinci anlamda nitelikli turizm gerekiyor. Bu zihniyet, bu yaklaşımla bence Amasya en büyük aday şehirlerden biri." dedi.

Anadolu Ajansı

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2019, 22:22
YORUM EKLE