Alexa

’Kutlu Doğum Haftası Bir FETÖ Projesi’

Hz. Muhammed'in doğum haftası çerçevesinde, nisan ayının 14'ü ile 20'si arasında çeşitli etkinliklerle kutlanan Kutlu Doğum Haftası'nın "FETÖ" Projesi olduğu iddia edildi,

’Kutlu Doğum Haftası Bir FETÖ Projesi’

Hz. Muhammed'in doğum haftası çerçevesinde, nisan ayının 14'ü ile 20'si arasında çeşitli etkinliklerle kutlanan Kutlu Doğum Haftası'nın "FETÖ" Projesi olduğu iddia edildi, Diyanetin bu projeyi derhal durdurması gerektiği belirtiliyor. Manşetten verilen bir haberde "Hristiyanların Noel yortusuna alternatif olan bu haftanın hedefi, dinin içini boşaltıp, yozlaştırmaktı" ifadesine yer verildi.

“Kutlu Doğum”ilk defa, 12 Eylül-17 Ekim 1989'da, ikinci yıl 1 Ekim-7 Ekim 1990, sonraki senelerde ise, 20 Eylül-26 Eylül 1991, 1992´de 9 Eylül-15 Eylül ve 1993´te ise 30 Ağustos-5 Eylül günleri arasında kutlandı. 

Kutlu Doğum Haftası'nın Nisan ayına sabitlenmesinin arkasında Fetullah Gülen'in doğum gününün olduğunu vurgulayan Türkiye Gazetesi Yazarı Fuat Uğur ''Bu kadarına da pes'' dedi.

Ayrıca,1991’de Sızıntı dergisindeki çıkan yazıda amacının açık açık belli ettiğini belirten Fuat Uğur, ''Bizim dini bilgilerimiz güçlü olmadığı için bunun detayına ve derinliğine pek inemediğimiz için Diyanet en iyisini bilir diyoruz ve sineye çekiyoruz. Gerçekten hepimizi ayakta uyutmuşlar. İnsanlar bunu benimsemiş. Dini meselelerde o kadar sinsi ve alçaklarki insanları dini konulardaki inançlarını tahrip edip, yok etmeye çalıştılar. Bir nevi haçlı zihniyetinin teorik alandaki temsilcileri gibi davranıyorlar. Aynı zamanda insanları düşünsel anlamda dini kıyafetlerinden tamamen soymak ve insanları inançsız bırakmaya çalışmışlar. Diyanet Başkanı Mehmet Görmez'e de burdan çağrımız var. FETÖ projesi olan kutlu doğum hatasından bir an önce dönülmesidir. Mevlid kandili eskisi gibi hicri takvime göre yapılsın'' ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

banner325