Alexa

Mahkum Yakınlarından İftar Programı

Mahkum yakınları ve aileleri Maltepe kapalı cezaevi önünde iftar yemeği düzenliyor. Mahkum yakınları iftar programında bir araya gelerek seslerini bir kez daha duyuracak.

Mahkum Yakınlarından İftar Programı

Sosyal medyada ve Türkiyenin bir çok yerinde bir an önce af ve ceza indirimi yasasının çıkartılması için etkinlikler düzenleyerek seslerini duyurmaya çalışan mahkum yakınları bu seferde Maltepe kapalı ceza evi önünde iftar yemeği etkinliğinde bir araya gelecek.

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinden önce Kader mahkumlarına af talebinde bulunan MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin basın açıklamasının ardından Mahkumlar için Af yasası gündeme bomba gibi düşmüşü.Bahçeli,ilk defa mahkumlarla ilgili yaptığı açıklamada, "Kader çizgimiz bellidir. Bunun değiştirmek harcımız değildir. Ancak kader mahkumlarının talihini değiştirebilir, onların elinden tutabilir, zincirlerinden ve zindanlardan onları çekip çıkarabiliriz" demişti.

Bunun üzerine bütün partiler 'ceza yasası' ile ilgili kanaatlerini dile getirdi. Konu, gazetelerde, televizyonlarda ve kamuoyunda tartışıldı. Mahkum yakınları meydan meydan basın toplantılarında bulundu. Sosyal medya hesaplarından çeşitli etkinlikler düzenleyen mahkum yakınları ve aileleri arzu ve isteklerini defalarca dile getirdi. Ayrım yapmadan bütün partilerin kapısını çalan Mahkum aileleri, siyasi parti liderleriyele görüştü. Ancak bu zamana kadar Mahkum yakınlarının istekleri yerine getirilmedi.

Cezaevleri kapasitesinin üzerinde mahkum barındırıyor. Mahkumlara ve dışarıda özlem içinde bekleyen yakınlarına net bir açıklama hala yapılmadı. Kaygılı ve endişeli bekleyiş devam ediyor.

Mahkumlar ve yakınları hala umutlarını kaybetmedi ve mücadelelerine devam ediyor.

İstanbul'da 23 Haziran tarihinde YSK tarafından seçimlerin yenilenmesi kararı, Ramazan Bayramı Mahkum ve yakınlarında yeni bir umut kaynağı oluşturdu.

Seslerini duyurmak ve kamuoyu oluşturmak adına her türlü fırsatı değerlendiren mahkum aileleri bu defa Maltepe cezaevi önünde 19 Mayıs Pazar günü iftar programı düzenliyor.

Bu programa bütün vatandaşları ve siyasetçileri davet eden mahkum yakınlarının iftar davetiyesi şöyle:

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 00:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Neslihan UÇAN
Neslihan UÇAN - 5 ay Önce

Bu mücadelede emeği geçen herkesten Allah razı olsun artık nihai sonuçlanmalı
Mahkum kadar mahkum aileleri'de perişan oldu sona geldik INŞALLAH