Alexa

Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'e Soruşturma

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca oyuncu Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında, katıldığı televizyon programındaki hakarete varan açıklamaları nedeniyle soruşturma başlattı.

Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'e Soruşturma

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, DEİK Maili Genel Kurulu'nda konuşmasında, Metin Akpınar'ı kastederek, "Beni ipe götürecekmiş senin haddine mi? Biz şahadete inanmış insanlarız. Bunlar sanatçı müsvettesi. Şimdi yargıda bunun bedelini öde" ifadelerini kullandı. 

Hemen ardından ise İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçerek, oyuncu Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında, katıldığı televizyon kanalındaki açıklamaları nedeniyle soruşturma başlattı.

Başsavcılıktan yapılan açıklamaya göre, Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'ın, haklarında başlatılan soruşturma kapsamında, savunmaları alınmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığı'na davet edildiğini bildirdi.

Başsavcılık'tan yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bazı basın organları ile sosyal medya hesaplarında Uğur Dündar tarafından sunulan 'Halk Arenası' adlı programın 21.12.2018 tarihli bölümüne katılan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’ın Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanı'nı hedef alarak hakaret içerikli sözler 
söyleyip darbe ve ölüm tehdidinde bulundukları yönünde haberler yer aldığının tespiti üzerine, 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 160. maddesi uyarınca işin aslını araştırmak ve sorumlular hakkında yasal gereğine tevessül etmek amacıyla 22.12.2018 tarihinde soruşturma 
başlatılmış ve her iki şüpheli savunmaları alınmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığımıza davet edilmiştir."

Erdoğan'ın açıklamalarının Metin Akpınar ile ilgili bölümü şöyle:

"İşte şimdi de beni ipe götüreceklermiş, bunu sanatçı görünümü altındaki müsveddeler yapıyor. Yahu senin her yerin sanatçı olsa ne yazar. Beni ipe götürecekmiş, senin haddine mi? Biz şahadete inanmış insanlarımız: Biz bunların bedelini rahatlıkla ödemeye hazırız. Bunlar sanatçı müsveddesi. Bunun bedelini ödeyecekler. Kalkacaksın bu ülkenin Cumhurbaşkanını ipte sallandıracaksın. Şimdi yargıda bunun bedelini öde"

METİN AKPINAR NE DEMİŞTİ?

Halk TV'de Uğur Dündar'ın sunduğu Halk Arenası programına konuk olan ünlü sanatçı Metin Akpınar, "Demokrasiye ulaşamazsak belki lideri ayağından asarlar, belki mahzenlerde zehirlenerek ölür, belki de başka liderlerin yaşadığı kötü sonları yaşayabilirler" demişti.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2018, 19:19
YORUM EKLE