Alexa

Nevruz İstanbul'da Kutlandı

Nevruz, İstanbul Topkapı Kültür Parkında düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşku ile kutlandı. Bolluğu, bereketi ve baharı müjdeleyen nevruz,renkli görüntülere sahne oldu.

Nevruz İstanbul'da Kutlandı

Bolluğu, bereketi ve baharı müjdeleyen nevruz, Topkapı Kültür Parkında kutlandı. düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşku ile kutlandı. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından düzenlenen nevruz, renkli görüntülere sahne oldu. Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Moğolistan, Tacikistan, Bulgaristan, Sırbistan, Gürcistan, Sincan-Uygur, Kırım, Makedonya, Bosna Hersek, Kosova ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gibi ülkelerden gelen vatandaşların katılımı ile Topkapı Kültür Parkında çok renkli bir etkinlik düzenlendi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin burada yaptığı konuşmada Nevruzun baharın başlangıcı olduğunu belirtti. Şahin; "Nevruz’un tüm dünyada barışa, huzuru ve kurtuluşa vesile olması dilerim. Yüzyıllardır Türk coğrafyası, Orta Asya'dan, Anadolu'ya kadar Türk milletinin üzerinde yaşadığı her toprak parçasında ve bu kültürü yaşatan diğer milletlerin bulunduğu bölgelerde bu bayram kutlanıyor. Bunu yüzyıllardır geleneksel bir şekilde kutluyoruz. Bugün İstanbul’da bir törenle insanlara da duyuralım dedik. Gördüğünüz gibi çok güzel bir program icra edildi. Tüm Türk dünyası ve sizlerin nevruzunuzu kutluyorum" dedi.

Kaynak: İHA

YORUM EKLE