Alexa

Nihat Gürer son yolculuğuna uğurlandı

MHP genel başkan adayı olan Akşener’in ağabeyi MHP Kocaeli eski il başkanı Nihat Gürer son yolculuğuna uğurlandı.

Nihat Gürer son yolculuğuna uğurlandı

Meral Akşener'in Ağabeyi, 1980 öncesinde Kocaeli MHP İl başkanlığı yapan Nihat Gürer, memleketi Kocaeli’de son yolculuğuna uğurlandı.

Binlerce kişinin katıldığı cenaze törenine, birçok ilden araçlar kaldırılırken, taziyeleri aile adına Meral Akşener kabul etti. Bir süredir tedavi gören 3 kız babası 69 yaşındaki Nihat Gürer'in cenazesi, Fevziye Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Gündoğdu Mezarlığı'nda defnedildi.


Cenaze namazı öncesinde taziyeleri kabul eden Meral Akşener, aile yakınlarıyla birlikte güçlükle ayakta durabildi. Cenazeye Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Sinan Oğan, Koray Aydın, MHP İl ve İlçe Teşkilatı üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Cenaze namazı öncesinde ağabeyinin tabutunun yanına gelen Akşener, tabutu okşayarak dua etti. İkindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Nihat Gürer’in naaşı Gündoğdu Mezarlığı’na defnedildi.

1980 öncesi; MHP Kocaeli İl Başkanı,1980 sonrası; İzmit Ticaret Odası Başkanı,Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı ve İlim ve İstişare Kurulu Başkanı olan Nihat Gürer bir süredir kanser tedavisi görüyordu. 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2017, 20:22
YORUM EKLE

banner325