Alexa
banner314

Noodbevel Ne demek?

“Noodbevel” Hollanda yasalarına göre belediye başkanlarının ve valilerin, şehirlerinde “İsyan, huzursuzluk, felaket gibi durumlarda ilan ettikleri olağanüstü duruma verilen isim.

Noodbevel Ne demek?
banner327

Merak edilen konulardan birisi de noodbevel'in ne demek olduğu. Hollanda ile ilgili çıkan haberlerde çok sık kullanılan bu kelime nin anlamı merak ediliyor. Noodbevel  ne demek? açıklayalım.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın,  Başkonsolosluğa girişine izin verilmemesi üzerine çok sayıda Türk vatandaşının Başkonsolosluk önünde toplanarak  Bakan Kaya'nın Rotterdam Konsolosluğuna girişinin engellenmesini ser şekilde protesto ettiler. bunun üzerine  Rotterdam Belediye Başkanı Aboutaleb açıklama yaparak; Aboutaleb; Bakanın gerekli diplomatik belgeleri varsa, Konsolosluk binasına gitmesine izin vereceklerini, bunun dışında kimsenin Konsolosluk binasının bulunduğu sokağa girmesine fırsat tanımayacaklarını belirterek, gerekirse Rotterdam’daki Konsolosluk binası ve Başkonsolosun konutu civarında “Noodbevel” ilan edeceklerini belirtti.

Noodbevel  ne demek?

Noodbevel” Hollanda yasalarına göre belediye başkanlarının ve valilerin, şehirlerinde “İsyan, huzursuzluk, felaket gibi durumlar yaşanması yönünde ciddi bir endişe olması halinde ilan edebildikleri olağanüstü hale verilen isim. Noodbevel’in ihlal edilmesi demek Hollanda yasalarına göre suç tanımına girmekte.

Hollanda basınında çıkan haberlere göre, Rotterdam Belediyesi Türkiye’nin Rotterdam Başkonsolosluğu civarında Noodbevel’i ilan edildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2017, 15:10
YORUM EKLE

banner307

banner325