Alexa

O Dağın Adı Burseya Degil Şehit Musa Olsun!

"Zeytin Dalı harekatı" kapsamı dahilinde Burseya Dağı'nın teröristlerden temizlenmesiyle birlikte, Samsun Türk Ocağı hareket geçti. "Burseya Dağı" bundan böyle "Sehit Musa" olarak anılması için kampanya başlattı.

O Dağın Adı Burseya Degil Şehit Musa Olsun!

Samsun Türk Ocağı Başkanı Doç. Dr. Senkan Şen harekete geçerek, "Burseya Dağı'nın bundan böyle "Şehit Musa" olarak anılmasını teklif ediyoruz." dedi.

Zeytin Dalı Harekatı'nda çatışmada şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan'ın haberi tüm ülkeyi yasa boğdu. Şehit Musa Özalkan, devletin ailesine vereceği paranın, bir dernek aracılığıyla Telafer'deki Türkmen çocuklara okul yapınmında kullanılmasını ve adının konulmasını vasiyet etmişti.

Şehit Musa Özalkan Kimdir?

VASİYET ŞÖYLE:

"Vasiyetimdir. Şehit olursam Kurt-ar Derneği aracılığı ile Telafer'deki Türkmen Bala'lar için anaokul-kresş veya kültür merkezi Devletin bana vereceği paradan yaptırılması ve ismimin konması. Reis vasiyetimdir. Aileme iletirsin telefonumdan gelen mesaj kayıtlı dursun şahit olsun."

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Özel Kalem Müdürü Murat Çeliker kısa zaman sonra Twitter hesabından ber açıklama yaparak, Afrin Şehidimiz Musa Özalkan’ın vasiyeti olan, Telafer’de Anaokulu, Kreş  veya kültür merkezi yaptırılarak adının verilmesi isteğini, Devlet Bahçeli'nin Şehidimizin son arzusu yerine getirileceğini belirttiğini duyurdu.

murat çeliker mhp

Zeytin Dalı harekatı kapsamı dahilinde Burseya Dağı'nın teröristlerden temizlenmesiyle birlikte, Samsun Türk Ocağı hareket geçerek Burseya Dağı'nın değiştirilerek Zeytin Dalı harekatı'nın ilk Şehidi Musa Özalkan Dağı olması için kampanya başlattı.

Samsun Türk Ocağı Başkanı Doç. Dr. Senkan Şen yaptığı açıklamada şöyle dedi:

Samsun Türk Ocağı olarak Zeytin Dalı harekatının ilk şehidi Musa Özalkan'ın hatirasina bugun alınan Burseya daginin bundan böyle Sehit Musa olarak anılmasını teklif ediyoruz. Twitter hesabimizdan  #ŞehitMusa ve #ŞehitMusaDağı hashtag’leri ile TT yapmayı hedefliyoruz. Tüm dostları Twitter' da paylaşıma davet ediyoruz." dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2018, 14:19
YORUM EKLE

banner307

banner313