Alexa

Polis Adaylarından 32 Yaş Talebi

Polis Meslek Eğitim Merkezleri öğrenci adayları POMEM ve PÖH POLİS alımlarında aranan yaş şartı konusunda değişiklik yapılmasını istiyor.

Polis Adaylarından 32 Yaş Talebi

Uzun zamandır özellikle sosyal medya gruplarından yaptıkları çeşitli etkinliklerle seslerini duyurmaya çalışan Polis Meslek Eğitim Merkezleri öğrenci adayları, POMEM ve PÖH POLİS alımlarında aranan yaş şartı konusunda değişiklik yapılmasını ve mağduriyetlerin giderilmesini istedi.

24. Dönem POMEM polis alımı için yeni ilanın duyurulması merakla beklenirken mağduriyetlere de dikkat çekildi.

Konuyla ilgili olarak mağduriyetler yaşayan 24. donem POMEM ve PÖH  adayları yaş şartı konusunda 32 yaş engeli kaldırılacak mı? polis alım yaşı 01.01.1986 ve sonrası doğmuş olmak olarak değiştirelecek mi?  diye sorarken, bekçilik alım yaşı 32 olacak mı? şeklinde de sosyal medya paylaşımlarında dile getirildi.

Adaylar tarafından gerçekleştirilen sosyal medya etkinliklerinde Adaylar yaş şartı için 31.12.1989 ve sonrası olan şartın “01/01/1986 ve sonrası doğmuş olmak” şeklinde değiştirilmesini arz ediyorlar. 

Sosyal Medyadan seslerini duyurmaya çalışan mağdurlar, 

  • POMEM alımlarında KPSS şartnın ‘’LİSANS 50 ÖN LİSANS 60’’ olarak baz alınmasını
  • PÖH alımlarında KPSS şartının kaldırılmasını,
  • POMEM-PÖH alımlarından alınacak olan bayanlara maksimum kontenjan ayrılmasını talep ediyor.

POMEM ve PÖH  adaylarının bu mağduriyetlerine kayıtsiz kalmayan Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, daha önce sosyal medya hesabından yaptığı değerlendirmede, gelişmeleri yakından takip ettiklerini ifade ederek, “Polis olma hayali kuran, bizleri takip eden okuyucularımızla gelişmeleri anında paylaşıyoruz” diyerek konuyla ilgili teklif hazırlandığını belirtmişti.

Erdem: "POMEM ve PÖH ALIMLARINDA Lise Mezunu alımının yapılmasını sağladık, 1 Ocak Engelini aştık, Askerlik Şartını kaldırdık, Kız alımını ve Hepatit B Taşıyıcılarının alımını BAŞARDIK.! Şimdi sırada YAŞIN 32'Ye YÜKSELTİLMESİ VAR. Bu konuda da çalışmalarımız sürecektir. POMEM yaşı 32 olacak" şeklinde de açıklamada bulunmuştu. 

Şimdi mağdurlar yeniden hatırlatmalarda bulunuyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanlara başvuru yaparak polis olmak isteyen adaylar 2015 Yılından bu Yana Yapılan Yanlış YAŞ Hesaplamasına takılarak başvuru yapamadıklarını ifade ediyorlar. 

Mağdurlar önemli bir sorun haline gelen problemi şöyle açıklıyor:

“32 YAŞ'ı isteme sebebimiz: 31 Aralık ibaresinin bizleri 28 yaşında iken 30 yaşında kabul edilmemize sebebiyet vermesidir. Bu durum 2015 sonrası alımları etkilemiştir. Netice olarak 3 yılın zararı 1986 ve sonrası doğmuş olmak ibaresine tekabül etmektedir. POMEM ve PÖH alımlarında yaş şartının 01/01/1986 ve sonrası doğmuş olmak olarak düzenlenmesini talep ediyoruz.”

PÖH alımlarında KPSS şartı

Yaş şartının 1 Ocak 32 yaş’’ olarak baz alınmasını; mümkün olması durumunda gün alma ibaresinin kaldırılmasını ve 32 yaşını doldurmamış olarak 31 Aralık baz alınarak değişmesini, POMEM alımlarında KPSS şartının ‘’LİSANS 50 ÖN LİSANS 60’’ olarak baz alınmasını, PÖH alımlarında KPSS şartının kaldırılmasını” istedi.

Konuyla ilgfili Twitter gündeminde bazı paylaşımlar şöyle oldu:

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2019, 16:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim ÇALIŞKAN
İbrahim ÇALIŞKAN - 8 ay Önce

Yapılan Haber için teşekkür ederiz.

24.Dönem POMEM Alımları Öncesi “01/01/1986 ve sonrası doğmuş olmak” olarak düzenlemenin yapılmasını bekliyoruz.

Gülşah çalış
Gülşah çalış - 8 ay Önce

24.donem Pomem ve pöh alımı 32 yaş olsun diye;vermiş olduğumuz mücadelede kapsam haber ve saygıdeğer ramazan beye sonsuz teşekkürler, saygılar

Ayse
Ayse - 8 ay Önce

Cok teşekkür ederiz destek icin yazılan gerçekler icin

SEMİH KILINC
SEMİH KILINC - 8 ay Önce

POMEM VE POH ALIMLARINDA YAŞ ŞARTININ 32 OLMASINI TALEP EDİYORUZ

Mustafa
Mustafa - 8 ay Önce

#POMEMÖNLİSANSKPSSBARAJPUANIDÜŞÜRÜLSÜN kpss önlisans baraj puanı düşürülsün 2 yılımız heba olmasın sesimiz ol kapsamhaber

Magdur
Magdur - 8 ay Önce

Teşekkür ederiz yaptıgınız haber için.

Fazlı Cantimur
Fazlı Cantimur - 8 ay Önce

3 yıldır mağduriyet yaşıyoruz. 24. Dönem Pomem alım öncesi yaş şartının 01/01/1986 ve sonrasında doğmuş olmak olarak esnetilmesini istiyoruz. Mağdur olan binlerce vatansever gence sınav hakkı talep ediyoruz.
#32YaşPolisOlmakİstiyor

Veli
Veli - 8 ay Önce

Kesinlikle 32 olmalı