Alexa

Prof. Dr. Şenel: Bende Genelkurmay’ın Önündeydim

Türk Ocakları Genel Sekreteri Prof. Dr. Emrah Şenel, Kurtuluş Mücadelesi'nden bugüne Türk milletine yönelik emperyalist baskıların bir bütün olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Prof. Dr. Şenel: Bende Genelkurmay’ın Önündeydim

Türk Ocakları Genel Sekreteri Prof. Dr. Emrah Şenel, Kurtuluş Mücadelesi'nden bugüne Türk milletine yönelik emperyalist baskıların bir bütün olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyleyerek, Küresel güçler ve Batılılar bu coğrafyadan uzun zamandır Türkleri silmek istediğini dile getirdi.


Türk Ocakları Kırıkkale Şubesi tarafından düzenlenen panelde Türk milletinin bugün yaşadığı güncel meseleler alındı. Bir medya kuruluşunun toplantı salonunda düzenlenen ve katılımcılar arasında sohbet ortamında sürdürülen panelde çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunuldu.

Türk Ocakları Kırıkkale subesi emrah senel

"Milli Mücadele ve ardından Lozan Antlaşması'yla bu planı bozduk"


Panele konuk olarak katılan Türk Ocakları Genel Sekreteri Prof. Dr. Emrah Şenel, “Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekâtı'nda mücadele eden Mehmetçiklerimizin Allah yardımcıları olsun. 15 Temmuz’a gelen süreci kısa bir tarihi süreç olarak değerlendirmemek gerekli ve Osmanlı Devletinin parçalanmaya başladığı yıllardan bugüne kadar olanları bir bütün olarak ele almalı. Küresel güçler ve Batılılar bu coğrafyadan uzun zamandır Türkleri silmek istiyor, bunu ilk olarak Sevr Antlaşması ile yapmaya çalıştılar. Milli Mücadele ve ardından Lozan Antlaşması'yla bu planı bozduk. Türk milleti o tarihten günümüze gelene kadar pek çok badire atlattı, içeride ve dışarıda ciddi sorunlarla mücadele etti. Ülkemiz zaman zaman Türk-Kürt, zaman zaman Alevi-Sünni, zaman zaman laik-anti laik gibi kutuplaşmalara sahne oldu. 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi ihaneti kökü dışarıda olan ve dün Sevr ile başarılamayan bir süreci başarmaya yönelik bir girişimdir.15 Temmuz gecesi bende Genelkurmay’ın önündeydim. 15 Temmuz’un başarılı olması durumunda ülke karanlığa sürüklenecekti. Ülke yüzde 1 bile tabanı olmayan bir sözde dini cemaatin eline geçecek, bütün kesimler bütün vatandaşlarımız bundan zarar görecekti" şeklinde konuştu. 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2018, 14:52
YORUM EKLE