Alexa

Ramazan Bayramında Mahkumlara Ceza indirimi

Mahkumların Af ile ilgili bekleyişi devam ediyor. Uzun zamandır dillere dolanan af ne zaman çıkacak diye soran mahkumların yakınları artık ne cevap vereceklerini şaşırmış durumdu.

Ramazan Bayramında Mahkumlara Ceza indirimi

Yeni yıl ve seçimlere umudunu bağlayan mahkumlar ve yakınlarının umudu tükenmiş değil. Ramazan Bayramında af çıkar mı diye umutlanan mahkumlar, ziyaretlerine gelen yakınlarına hep af ile ilgili gelişmeleri soruyorlar.

Görüştüğümüz bazı mahkum yakınları, affın bir an önce çıkması için dua ettiklerini, yakınlarının cezaevlerinde perişen durumda bulunduklarını, her sabah af çıkacakmış gibi hazır halde olduklarını, ziyaretlerine giden yakınlarına hep af ne zaman çıkar şeklinde sorduklarını belirtiyor.

Ramazan Bayramında Mahkumlara Ceza indirimi 

İsminin verilmesini istemeyen bir mahkum yakını dolu gözlerle bakarak, titreyen bir ses ile, Uzun zamandır oğlunun yaralama olayından dolayı içeride yattığını ancak psikolojisinin oldukça bozulduğunu gözlemlediğini belirterek; "Ceza evlerine herkes düşebilir. Sende düşebilirsin bende. Bazen insanlar yapmak istemediği şeyleri bir anlık öfke veya bir anlık tahrikle yapabiliyor. Sizin olay anında ne kadar haklı olduğunuz değil mahkemelerde suçlu veya suçsuz olup olmadığınız önemli. Ben oğlumun suçsuz olduğunu söylemiyorum. Elbette kanunlar bizler içindir. Kanunlara karşı suç sayılan bir şey yapılmışsa cezasız kalmaz. Ama Allah aşkına sadece ceza evlerine giren insanlar mı suçlu? Sonuç itibariyle bu çocuklar, gençler uzaydan gelmediler. çocuklarımızın yetişmesinde, davranışlarının geliştirilmesinde eğitim sistemimizin hiç mi suçu günahı yok. Hayatın baharında, henüz neyin ne olduğunu bilmeden ceza evlerine düşen insanlara bir şans verilmesi gerekmiyor mu? Aslında biz af ta istemiyoruz. Diyoruz ki bu gençlerin cezalarından indirim yapılsın. Onlara böylece bir şans verilmiş olsu. Çok mu şey istiyoruz?" ifadelerini kullanan mahkum yakınıRamazan Bayramında Mahkumlara verilecek bir Ceza indiriminin çok anlamlı olacağına vurgu yaptı.

Mahkum yakınları en az içerideki mahkum yakınları kadar üzüntülü ve perişan. Mahkum yakınları özellikle sosyal medyadan seslerini duyurmaya çalışıyor. Af twitleri ve paylaşımlarında bulunan tutuklu ve hükümlü yakınları Ramazan bayramında af çıkar mı diye soruyor.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2019, 21:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülten das
Gülten das - 6 ay Önce

Bekleye bekleye neredeyse cezalar bitti, vekilleri bizler tayin ediyoruz bizim sözcümüz olsunlar diye,ama bizleri duymuyorlar bile,bizlerin beklentilerini önemseseydiler eğer,bu yasa isteseler bir gecede çıkabilir,ama yeter ,mahkumun 'da ailelerinde piskolojileri tamamen bozuldu ,Allah rızası için Ramazan'ı,sevdikkerimizle geçirmek istiyoruz

Venüs comukoglu
Venüs comukoglu - 6 ay Önce

Evladını cok özledim yaralıyım hepimiz sabırsızlıkla bekliyoruz amin